Opzichter: H.C. Dorlas jr. Dossier P.W. Bloemendaal: no. 540 (1907). Aanvrager bouwvergunning: Mij. 'Buitenkist' Dit gebouw met twee woonhuizen onder één kap is vermoedelijk bedoeld als speculatieob ject, al klinkt dit niet zo vriendelijk tussen de beschrijvingen van woonhuizen die voor particuliere opdrachtgevers zijn gebouwd, waarbij een uitwisseling van ideeën tussen architect en principaal heeft plaatsgevonden. Toch heeft Leliman er nog een redelijk ge slaagd geheel van gemaakt, dat naar de straat toe een vriendelijke indruk maakt, en er eigenlijk een beetje Engels uitziet. Een be langrijke rol speelt daarbij de combinatie van materialen en het kleurgebruik. Jammer dat de linker eigenaar de luiken heeft verwijderd, al is bij hem de roedeverdeling in de uitbouw een pluspunt. De glas- vlakken lijken dan overdag niet zo op 'blinde ogen'. Dubbele villa alias Villa's A Buitenlust'. Dubbele villa (Villa's B 'Buitenlust' volgens oudste lijst uitgevoerde werken) Johannes Verhulstweg 54-56, gemeente Bloemendaal Bureau-archief Leliman no.23 (1907) Ontwerpnovember 1907 Bestektekeningen: ongedateerd o o Bestek (beschrijving): 30 november 1907 Opdrachtgever(s): waarschijnlijk Mij'Buitenlust' N.V. te Amsterdam Aannemer: W. Saeijs Aanneemsom: 10.000,- Inhoud: 1230 m.3 Opzichter: H.C. Dorlas jr. Dossier P.W. Bloemendaal: no. 570 (1907). Aanvrager bouwvergunning: C. van Lingen. Voor dit object geldt gedeeltelijk hetzelfde verhaal als voor het vorige. Alleen is hier de gekozen oplossing veel minder gelukkig. Het grote dakvlak naar de straat, met zoveel dak kapellen, maakt het geheel niet erg aantrekkelijk. Vermoedelijk zijn in de loop der jaren de nodige wijzigin gen ten opzichte van de oorspronkelijke toestand aange bracht. Dit object vereist daarom een nadere bestudering, waarvoor in dit tijdsbestek geen ruimte meer was. Landhuis 'De Dennen' Vinkenbaan 29 (vroeger Duinlustweg)Santpoort-Zuid, ge meente Bloemendaal 'De Dennen'. Bureau-archief Leliman no. 20 (1907) Ontwerp: september 1907 Bestektekeningen: 10 oktober 1907 Bestek (beschrijving)niet in archief Opdrachtgever(s): mr. A. Bertling, directeur van de Haar- lemsche Hypotheekbank Aannemer: G.P.J. Beccari te Haarlem Aanneemsom (1909): 12.000,- Inhoud: 1341 :ti3 Opzichter: niet in archiefstukken genoemd. Vermoedelijk H.C. Dorlas jr. Dossier P.W. Bloemendaal no. 20 (1909). Aanvrager bouw vergunning: G.P.J. Beccari. Dit landhuis in het park 'Duinlust' is Lehman's negende woonhuisontwerp. Hij moet er kennelijk tevreden mee zijn geweest, want op twee tentoonstellingen in Den Haag en Amsterdam heeft hij de bouwkundige tekeningen van dit Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 1, lente 200 1 23

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 22