Simon de Heer Hulde aan weer een mooi uitgevoerd, echt mooi Bloemen- daals nummer. Bij het heel aardige artikel van Hans Vogelesang over mijn vader Simon de Heer een kleine aantekening: Blz. 20, bij de zin: 'In het begin maakte hij van verkochte doeken een copie...' Hierbij zou ik willen opmerken dat hij nooit een copie van zijn eigen werk maakte; hij had het directe contact nodig met zijn modellen. Een keer heeft hij het wel geprobeerd, namelijk van de laatste pastel die hij van mijn zusje Corry had gemaakt (die ten gevolge van het bombardement was overleden)Dat is hem niet gelukt. Wel maakte hij van bepaalde modellen twee verschillende schilderijen en liet de opdrachtgever dan kiezen. Dit ter aanvulling, Hanne Meyer-de Heer NB: Het boek 'Simon de Heer' van Nico Cornelissen is te koop in het Historisch Museum Zuid-Kennemerland en bij Boekhandel Bloemendaal in Bloemendaal-Dorp. (Prijs 49,95; ISBN 90 71 1 23 502). Een officiersmess Geachte redactie, Naar aanleiding van het artikel over de architect Van Kem pen wil ik u het volgende mededelen. Het huis op de Hoge Duinendaalseweg was van mijn ouders en mijn moeder, die nog leeft, heb ik nogmaals gevraagd of er een casino in gevestigd was tijdens de oorlog. Maar zij gaf aan dat het een officiersmess was en geen casino. Door dat de officieren er in verbleven, is het niet zo uitgewoond geweest als de meeste huizen op de Hoge Duinendaalseweg. In de voetnoot staat vermeld, dat mijn vader gevestigd was in Wormerveer. Dit is pas in '1949 gebeurd en voor die tijd was het kantoor gevestigd aan de Heuvelweg te Bloemendaal. De afkorting achter de naam is niet Pzn, maar Pz. Hoogachtend, P. de jong Pz., Bloemendaal Onderzoek naar Bollenschuren Zo langzamerhand is uit de gemeente Bloemendaal de bol- lencultuur aan het verdwijnen. Daarmee raken ook de type rende bollenschuren uit het zicht. Soms vinden zij een andere bestemming, maar ook worden ze compleet afge broken. Ons Bloemendaal betreurt het dat iets dergelijks de bollenschuur van Verdegaal aan de Vogelenzangseweg 186 zal overkomen. Het zou een goede kans kunnen maken als gemeentelijk monument. Wij proberen inzicht te krijgen in de bollenschuren die er nog zijn en de bescherming die zij verdienen. Wie helpt onze Monumentenwerkgroep aan gegevens over bollenschuren in de gemeente Bloemendaal? Inlichtingen aan Eva van der Dussen, telefoon 023- 5440033, fax 023 - 5440066. De bollenschuur van Verdegaal aan de Vogelenzangseweg 186 (foto E. van der Dussen). Foto omslag achterzijde: Toegangshek van de Joodse Begraafplaats te Overveen (naam fotograaf onbekend.) 34 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 1, lente 200 1

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 32