Uitnodiging jaarvergadering Uitnodiging voor de 24e jaarvergadering van de Stichting Ons Bloemendaal op maandag 9 april 2001 in de Hartenlust Mavo aan de Vijverweg te Bloemendaal-dorp. Programma zijn bevoegd uit hun midden een of meer kandidaten te stellen voor een van de ingevolge artikel 7 periodiek open vallende plaatsen. Op schriftelijke voordracht van minimaal vijf contribuanten kunnen kandidaten worden gesteld, mits deze voordracht het bestuur bereikt tenminste een week voor het houden van de vergadering waarop het besluit tot benoeming van een of meer bestuursleden zal worden ge nomen.') 20.00 uur deuren open 20.15 uur huishoudelijk gedeelte 20.30 uur pauze de koffie wordt u aangeboden 20.45 uur aanvang lezing met lichtbeelden door drs. Karin Gaillard, 'Het Ideale Binnenhuis' Introducés en belangstellenden zijn welkom. Men kan ook alleen de lezing bezoeken. Agenda jaarvergadering 1Opening door de voorzitter mr. H.K. Garvelink. 2. Behandeling van het jaarverslag. 3Behandeling van de financiële stukken. 4. Benoeming bestuursleden. 5. Rondvraag. 6. Sluiting van het huishoudelijk gedeelte. Toelichting ad 3: Het financieel jaaroverzicht is tijdens de jaarvergadering in te zien. U kunt het eventueel opvragen bij de penningmeester Michiel Spoor. Toelichting ad 4: Om inhoud te geven aan onze doelstel ling, waar sprake is van het behoud van het groen in de ge meente Bloemendaal, wordt het bestuur met één persoon uitgebreid. Het bestuur stelt voor in deze functie te benoe men mevrouw Louise de Vita, te Bloemendaal. Aan de beurt van aftreden zijn de heren M. Spoor en drs. R. Penning. Beiden stellen zich herkiesbaar. Als er uit de kring van donateurs tegenkandidaten zijn, dan kunnen hun na men volgens artikel 15 van de statuten worden ingediend bij de secretaris, mevrouw J.A. Patijn, Laan van Boreel 12, 2061 HN Bloemendaal. (Artikel 15 luidt: 'de contribuanten Vervoer Indien u niet in staat bent op eigen gelegenheid naar de Hartenlust Mavo te komen, dan wordt u verzocht daarover de secretaris te bellen, telefoon 023 - 5270190. Wij zullen dan proberen uw vervoer te regelen. U kunt de voicemail inspreken en u wordt dan teruggebeld. Vermeldt u daarom duidelijk uw telefoonnummer. Uitnodiging voor onze jaarlijkse lezing In 'Het Ideale Binnenhuis' gaat drs. Karin Gaillard in op de idealen van architecten bij het ontwerpen van interieurs en hoe daar in de praktijk mee geleefd werd. De voor Bloe mendaal zo kenmerkende Engelse invloed in de villabouw rond 1900 komt aan de orde, maar ook de toen gewenste inrichting van de ideale arbeiderswoning. Karin Gaillard is onderzoekster en publiciste over de geschiedenis van het binnenhuis, over toegepaste kunst en vormgeving. Op het ogenblik heeft zij de eindredactie in handen van een uitge breide publicatie over de 100 best bewaarde wooninterieurs van Nederland. Dit boek zal later dit jaar bij uitgeverij Waanders verschijnen. Het landelijke thema van de Open Monumentendag is dit jaar 'Huis en Haard, monumenten van het wonen'. Aan het historische wooninterieur wil Ons Bloemendaal dit jaar meerdere malen aandacht schenken, te beginnen met onze jaarlijkse lezing na de jaarvergadering. De Open Monumen tendag 2001 wordt in de gemeente Bloemendaal gevierd op zaterdag 8 september 2001. Tijdens de jaarvergadering in de Hartenlust Mavo zal nu reeds te koop zijn het nieuwste fotoboek van de Open Mo numentendag 2001 'Huis Haard, monumenten van het wonen', geschreven door NRC-Handelsblad publiciste Ileen Montijn. Deze avond voor een speciale prijs:/ 23,00. Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 1, lente 200 1 5

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 5