Kennemerzoom-project Vorig jaar is het streekplan vastgesteld. As vervolg hierop tracht de provincie met het 'Kennemerzoom-project' activi teiten te stimuleren die de kwaliteit van het binnenduin- gebied bevorderen. Men wil belanghebbenden met elkaar in contact brengen en gezamenlijk ideeën ontwikkelen met be trekking tot een aantal thema's: water, natuur, recreatie, stadsrandgebieden en landschap cultuurhistorie. Op deze manier ontstaat een overzicht van mogelijk kansrijke projec ten met een breed draagvlak. Deze inventarisatie zal voor het komende decennium sterk richtingbepalend zijn - ook wanneer het gaat om provinciale steun op financieel, orga nisatorisch en/of inhoudelijk gebied. Ons Bloemendaal heeft deelgenomen aan diverse werkgroe pen en vooral bijgedragen aan het project 'Santpoortse- Bloemendaalse Vallei'. Dit heeft betrekking op het binnen- duin vanaf het Halve Maantje in Park Duin en Daal tot voorbij de Ruïne van Brederode. Dit voorstel omvat een zeer uitgebreide reeks suggesties die de landschappelijke en cul tuurhistorische waarden van dit bijzondere gebied verster ken en de bewuste beleving ervan bevorderen. De heer B.J. Oosterop ('Stichting Santpoort') nam het leeuwendeel van de projectbeschrijving voor zijn rekening, terwijl Ons Bloe mendaal aanvullingen verzorgde. Ook van andere organisa ties op het terrein van milieu en cultuurhistorie werd steun voor dit project verkregen, zoals van de Vereniging Natuur monumenten, de Nederlandse Kastelenstichting, de stich ting Duinbehoud en de Vereniging Nemo. Ook het door de werkgroep Tuinbouwgebied ingediende project voor opwaardering van het Westelijk Tuin bouwgebied langs de Randweg heeft de steun van Ons Bloemendaal. Aan het herstel van de cultuurhistorische waarden van het landgoed Duinvliet onder Elswout door beter beheer, restauratie van de vijvers, herstel van histori sche bebouwing en van het historisch slotenpatroon zou Ons Bloemendaal met name een bijdrage kunnen leveren. De Stichting tot Instandhouding van de Joodse Begraafplaats in Overveen bracht een plan voor de restauratie in, waarbij de begraafplaats nadrukkelijk in het landschap van het Brouwerskolkpark wordt gesitueerd. Bloomingdale, what's in a name? Kort geleden verscheen 'Bloemendaal, synthese van heden en verleden. Door zijn formaat past het boek niet goed in een doorsnee boekenkast, maar dat hoort zo bij een 'coffee- table book': een groot, overvloedig geïllustreerd werk dat noodt tot bladeren, plaatjes kijken en hink-stap-sprongsge- wijs kennis nemen van de inhoud. Die inhoud heeft hier betrekking op de hoofdlijnen van Bloemendaal's geschiede nis. Door Wim Post is die, in tal van verdienstelijke publica ties, al eerder meer gedetailleerd uitgewerkt. Nu echter zijn deze hoofdlijnen bedoeld als een soort kader om stil te kun nen staan bij de bouwkundige geschiedenis van de nuts bedrijven PWN (water) en PEN (elektra)De nieuwe be stemming van het hoofdgebouw van de PEN, aan de Ign. Bispincklaan, geeft daar aanleiding toe. Het betreft de ver bouwing van dit rijksmonument tot het appartementen complex Bloomingdale' door Cobraspen Vastgoed b.v. te Overveen. Dat dit boekwerk door hetzelfde bedrijf is uitge geven, wekt de indruk dat het hier vooral om een P.R.-pro ject gaat. Hoe het ook zij, aan de 'coffee table'-kwaliteiten doet dit geen afbreuk. Wie ervan genieten wil, moet er wel 125 gulden voor over hebben. Theater Caprera "Laten we elkaar deze zomer ontmoeten in ons eigen Theater Caprera!". Met deze woorden beëindigt burgemees ter L.A. Snoeck-Schuller haar voorwoord in het eerste pro grammaboekje van het vernieuwde openluchttheater. Een voorstel dat gezien de uitgebreide programmering erg aantrekkelijk is. Tot half september kunt u genieten van toneel, films, cabaret, kindertheater en nog veel meer. Heeft u het programmaboekje niet ontvangen dan kunt u het ophalen aan de theaterkassa, geopend van woensdag t/m zondag van 10.00 tot 16.00 uur tel: 023 - 529 92 21 Theater Caprera, Hoge Duin en Daalse weg 2, Bloemendaal. Ook kunt u het programma bekijken op: www.theaterca- prera.nl Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 2, zomer 200 1 33

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 33