stelde 'curveprijs' paste, noodzaak te dit tot het doorvoeren van enke le bezuinigingen. Met grote vertra ging volgde de oplevering van de woningen in het najaar van 1964. Het grootste aantal, 30 woningen, wees men toe aan Bloemendaal- Noord. Het resterende deel werd gelijkelijk verdeeld over de Chris telijke Woningbouwvereniging en St. Benedictus. Laatstgenoemde vereniging zou haar aandeel aan het gemeentelijk woningbedrijf overdoen. Een wekelijkse huur van ruim vijftien gulden was redelijk duur voor die tijd. Overige woningwet- bouw, inclusief Vogelenzang Waarschijnlijk nog overgewaaid uit de geest van de jaren vijftig wa ren de hardnekkige bouwplannen voor een alleenstaandenflat aan de Houtvaartkade in Aerdenhout. Deze hoogbouw was echter nog niet in een vastgesteld uitbreidingsplan opge nomen en tijdens de besprekingen in de raad kwam heel duidelijk de mening "liever hier geen flats" naar voren. De wethouder van Huisvesting Mr J.C.C.W. Hijszeler overhandigt de sleutels aan de eerste bewoners, de heer en mevrouw Houtzager, van het eerste blok van vijf bejaardenwoningen aan het Veen en Duin. (foto november 1963). Architect Jan van Engelen uit Halfweg ont wierp voor St. Benedictus de laatste achttien woningen aan de C. Schulzlaan. Voor St. Jozef bestendigde de toewijzing van 24 woningwetwoningen in i960 de woning bouwproductie van deze vereniging, die daarbij een beroep deed op architect B.J.J.M. Stevens. Na de bouw aan de Deken Zondag laan startte St. Jozef in 1962 met acht wonin gen aan de Teylingerweg in Vogelenzang. Aan woningbouwvereniging Aerdenhout stelde de gemeente in 1963 een contingent van 21 woningwetwoningen be schikbaar, ten westen van de net genoemde Teylingerweg te realiseren. Architect G.J. Oudendijk uit Aerdenhout ontwierp zestien eengezinswoningen met acht garages en vijf bejaar denwoningen. De Aerdenhoutse bouwfirma C.P. C.P.P. Roeien kreeg vervolgens de opdracht tot de bouw. Dezelfde woningbouwvereniging realiseerde op het terrein van de voormalige gemeentekwekerij in Aerdenhout, aan de Veld hof, nadien xrog een woningwetproject van 22 woningen. Veen en Duin. Vrouwen adviescommissie voor de woningbouw Op initiatief van het raadslid mw. M.C. Fahrenfort-Meuffels, werd in 1963 bepaald dat bij elk nieuwbouwplan van de gemeente of van een woningbouwvereniging, B&W advies dienden in te winnen van een commissie die louter uit Bloemendaalse vrouwen was samengesteld. De adviescom missie richtte zich op 'het doelmatig inrichten van nieuw te bouwen woningen', ervan uitgaande dat vrouwen hier nu eenmaal meer gevoel voor hebben en dat ze wellicht oplos singen aandragen voor uitermate praktische problemen, zo- Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 3, herfst 200 1 39

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 41