bouwvereniging en woningbouwvereniging Aerdenhout die op dat moment reeds in een fusieproces verkeerden. Dit bouwproject resulteerde eind jaren tachtig in 24 wo ningwetwoningen van de architecten Bakker en Boots uit Schagen aan de Graaf Willemlaan en 26 woningen aan de Graaf Filipslaan. Een aantal van 24 zogenoemde HAT-eenhe- den werd door J.G. Nelis Project Maatschappij aan het Gra vin Jacobahof ontwikkeld. Daarnaast werden huur- en koopwoningen in de vrije sector en ook een groot aantal premiekoopwoningen in Vogelenzang-Oost gerealiseerd. De omvang van het dorp zou bijna verdubbeld worden. Fonds Sociale Woningbouw De raad aanvaardde op 1 7 april 1980 unaniem een door de raadsleden mevr. Reestman en de heer De Korte ingediende motie met betrekking tot het in het leven roepen van een fonds huisvesting. Dit fonds moest de noodzakelijke inves tering mogelijk maken om de grote woningnood onder la gere inkomensgroepen op te kunnen lossen. Hiervoor werd in eerste instantie 850.000,- beschikbaar gesteld. HAT-eenheden aan het Gravin Jacobahof, gerealiseerd in 1984 in opdracht van de gemeente. Sociale woningbouw Aan de Veldhof in Aerdenhout werd in 1982 door de dienst publieke werken nog tien gestapelde tweelaagse woningen voor alleenstaanden ingebreid. In het jaar daarop verkreeg de gemeente van de provincie een stukje bouwgrond nabij het Provinciaal Ziekenhuis, waardoor hier weer een klein bouwplan kon worden gerealiseerd: acht woningen aan de Brederodelaan 13-27, naar ontwerp van de architect G.B. de Mooij. In dezelfde periode vervaardigde de dienst publieke werken de schetsontwerpen voor twaalf gestapelde tweelaagse wo ningen verderop aan de Brederodelaan 95-117. Gezien deze geringe bouwactiviteiten ging het er in dit de cennium inderdaad op lijken dat Bloemendaal langzamer hand volgebouwd raakte. In het midden van de jaren tachtig konden aan het Oosterduinkwartier in Aerdenhout nog wel 1 5 premie-A en 42 premie-B koopwoningen worden toege voegd. Maar pas in 1987 volgde er weer een project in de sociale huursector: 3 7 appartementen, door Bloemendaal- Noord gebouwd, gelegen op de hoek van de Korte Klever laan met de Verbindingsweg, ter plaatse van een voormalig gesloopt kantoor en later een magazijn van het PEN. Voor deze op geringe afstand van de dorpskern gelegen, door het architectenbureau J. Janssen en ir. P. Janssen ontworpen, ap partementen bestond onder de leden van Bloemendaal-Noord en in tweede instan tie de kandidaten van de gemeente grote belangstelling. Door publieke werken in 1982 ontwikkelde gestapelde tweelaagsewoningen (10) voor alleenstaanden, aan de Veldhof. Jongerenhuisvesting De specifieke aandacht op het huisves- tingsvlak voor jongeren stamt uit de tijd van het staatssecretarisschap van Marcel van Dam in de jaren zeventig. Voor het eerst werd het Nederlandse volkshuisves tingsbeleid geconfronteerd met het be grip 'HAT-eenheid'huisvestingseenheid voor alleenstaanden en twee-persoons huishoudens. Naast de in 1984 nieuwgebouwde HAT- eenheden in Vogelenzang droeg de ge meente in bescheiden mate een steentje bij aan de oplossing van het woning vraagstuk onder de Bloemendaalse jonge- 46 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 3, i-ierfst 200 1

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 48