Woonwagenstandplaatsen aan de Dompvloedslaan. In gebruik sedert 1987 (foto: 1987). Boshofje in 1983 door de gemeente ingericht voor jongerenhuisvesting. opgedoekt. Daarnaast stelde de gemeente in het kader van de uitvoering van het provinciale woonwagenplan financiële middelen beschikbaar voor de aanleg van woonwagencentra nabij de Dompvloedslaan in Overveen en in de nieuwbouw wijk Vogelenzang-Oost. De gemeenschappelijke regeling Woonwagenschap Zuid-Kennemerland was in 1988 ter ziele gegaan. Huurbeleid Het huurbeleid stond in de jaren tachtig in het kader van de huurharmonisatie. Daartoe werd per 1 juli 1986 een nieuw woningwaarderingsstelsel van kracht. In dit nieuwe stelsel werden niet alleen de huren van leeggekomen woningen opgetrokken, maar het zou uiteindelijk ook tot verhoogde huren voor zittende bewoners leiden. Uit deze periode dateert ook het op gang komen van de auto matisering van de huuradministratie bij de woningbouwver enigingen. In 1984 werd door Bloemendaal-Noord voor de eerste maal een gerechtelijke ontruimingsprocedure wegens het onrecht matig in bezit nemen van woonruimte gevoerd. De inschake ling van deurwaarders, teneinde achterstallige huurschulden te innen, was meer gebruikelijk. Maar in zijn algemeenheid kan zonder meer gesteld worden dat huurachterstand bij de Bloemendaalse corporaties weinig voorkwam. Oprichting woningbouwvereniging Bloemaerd De richtlijnen en voorschriften van de overheid, waarbij steeds minder financiële middelen beschikbaar werden ge steld, maakte de taakuitvoering voor niet-professionele wo ningbouwverenigingen steeds zwaarder. Het verhuren van woningen werd in feite steeds ingewikkelder en ook nieuw bouw en groot onderhoud konden nog maar moeizaam tot standkomen. In de jaren tachtig waren slechts vier corporaties in Bloe- mendaal overgebleven. De Christelijke Woningbouwvere niging vroeg zich steeds meer af of het als kleine corporatie wel verstandig was zelfstandig te blijven. Het ontbrak aan tijd, kennis en kracht om naast een goed beheer van het sinds 1901 opgebouwde woningbestand, de werkzaamhe den uit te bouwen. Zelfs het instandhouden van een klein bestuur kostte veel moeite. Daarom zocht men in november 1982 contact met de zustervereniging Aerdenhout. Reeds in een eerste gesprek opperde voorzitter Jager van deze vereni ging het voorstel in de toekomst te komen tot slechts één grote Bloemendaalse woningbouwvereniging. Na een jaar te hebben samengewerkt, zouden de beide cor poraties per 1 januari 1986 fuseren. Met dat besluit moest echter nog wel door de buitengewone algemene ledenver gaderingen van beide verenigingen worden ingestemd. Een gezamenlijke jaarvergadering werd op 26 mei 1986 in het Dorpshuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal uitgeschre ven, waarna uitsluitend de oprichtingsvergadering van woningbouwvereniging Bloemaerd zou plaatsvinden. 50 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 3, herfst 2001

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 52