De eerste bewoners van het tweede complex woningen aan de Dompvloedslaan in de aan slag met hun sleutels die hen overhandigd waren door wet houder mevrouw A. van Essen die als vierde van rechts op de foto staat. Geheel rechts voorzitter J.J. de Korte. bouw van de overige woningen moesten de laat ste zeven bouwvallige arbeidershuisjes gesloopt worden en diende Bloemendaal-Noord voor ver vangende huisvesting te zorgen. In afwijking van het bestemmingsplan werd een verzoek om de bouw van één extra woning bij de gemeente in gediend. De heren Wijk en Buwaida slaan vanuit hun rolstoel de eerste paal voor de twee aangepaste woningen die zij later zullen betrekken naast het nieuwe politiebureau aan de Dompvloedslaan. staande woonomgeving kon worden ingepast, maar de ge meente was mede aangewezen op woningbouw in de regio in gewestelijk verband. Het bestemmingsplan Buytentwist en omgeving hield reke ning met de bouw van zeventien woningen aan de Domp vloedslaan op grond die eigendom was van de gemeente. Ten koste van woningbouwvereniging Bloemaerd had Bloe mendaal-Noord met de gemeente overeenstemming bereikt over deze in woningwet-sfeer te bouwen huizen. In maart 1989 werd het architectenbureau Tauber Alkmaar B.V. met het ontwerpen belast en ook met de planning van de bouw die uitgevoerd zou worden door de aannemer die reeds het nieuwe politiebureau aan de Dompvloedslaan aan het afbouwen was. Omdat de architectuur hierbij zou moe ten aansluiten wenste de gemeente, tegen de zin van de woningbouwvereniging in, aanvankelijk een plat dak op de woningen verplicht te stellen. De eerste tien sociale huurwoningen, waaronder twee aan gepaste woningen, werden in 1990 opgeleverd. Voor de Door Bloemaerd werden omstreeks diezelfde tijd, na een noodzakelijke bodemsanering, aan de Bos- laan in Bloemendaal-dorp vier woningwetwonin gen gebouwd op de plek waar voordien een bouwvallige woning stond. Dit zou de laatste maal worden dat de gemeente de kosten voor het bouw- en woonrijpmaken van de gronden voor haar rekening zou nemen. De woningbouwverenigingen dienden voortaan een redelijke grondprijs te betalen. Bloemendaal-Noord zou in de volgende jaren een grote bouwactiviteit in de Velsense nieuwbouwlocatie de Velser- broekpolder, buiten Bloemendaal dus, ontplooien. In navolging van het initiatief van de gemeente onderzocht Bloemaerd de mogelijkheid om bestaande panden binnen de gemeente aan te kopen. Architectenbureau Han Bakker b.v. te Haarlem verstrekte men de opdracht om het daartoe verworven pand Verbindingsweg S3 tot een nieuw vereni gingskantoor met twee bovenwoningen te verbouwen. Na gezamenlijke onderhandelingen met de gemeente en met Bloemaerd en op advies van de Nationale Woningraad ging Bloemendaal-Noord in 1993 over tot de aankoop van de 63 personeelswoningen van het voormalig Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort-Zuid. Voor deze aankoop, waarmee bijna vijf miljoen gulden was gemoeid, werd op 6 januari 1993 goedkeuring van de bij- 52 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 3, herfst 2001

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 54