Eben Haëzer aan de Bos en Duinlaan, in 1994 aangekocht voor kantoor Brederode en verder ingericht als tweekamerappartementen voor alleenstaanden. zondere ledenvergadering verkregen. Zo'n vijftig woningen, die gebouwd waren in de periode van 1900 tot en met 1917, zijn gelegen op Bloemendaals grondgebied. Het be houd van deze woningen voor de sociale verhuur werd van groot belang geacht. Villa Eben Haëzer Vooruitlopend op hun beoogde fusie kochten de besturen van Bloemendaal-Noord en Bloemaerd in november 1994 van de Castricumse stichting 'De Coen Hoeve' de villa 'Eben Haëzer' (Bos en Duinlaan 2A, Bloe- mendaal) Het weeshuis 'Eben Haëzer' (Hebreeuws voor: steen der hulp), was in 1866 met het nagelaten vermogen van de welgestelde Santpoortse baro nesse Van Ziegésar-Bondt gebouwd. Tot 1927 was er een opvoedingsgesticht gevestigd, dat ouderloze meisjes uit de behoeftige bevolking van Bloemendaal en Santpoort tot dienstbode opleidde. Met onderbreking van de oorlogsjaren, toen de Duitse Wehrmacht het huis had gevor derd, was aan de villa altijd een sociale functie als kindertehuis en kamertrainingscentrum voor meisjes van de Stichting Jeugdhulp Kennemer- land toebedeeld geweest. Op grond van het Besluit Woninggebon den Subsidies en het Fonds Sociale Wo ningbouw werd voor de verbouwing van de villa, tot elf tweekamerappartementen in de sociale huursector en tot toekomstig kantoor voor de nieuwe woningbouw vereniging Brederode, subsidie van de gemeente verkregen. De gemeente Bloemendaal wenste het buitenbad te slopen en liet monumentale binnenbad werd door haar verkocht aan drie samenwerkende projectontwikkelaars. Daarbij werd afgesproken dat zij het complex, dat overigens dankzij de inzet van de Stichting tot Behoud van Stoop's Bad reeds als rijksmonument was aangewezen, zouden verbouwen tot zeven wooneenheden en een sportaccommodatie. Onder het motto 'Laat Adriaan Stoop met rust' kwamen omwonen den van Stoop's Bad in actie tegen de massale bouwplannen Woningbouwvereniging Bloemaerd bouwde in 1991 vier woningen aan de Boslaan. Kennemerpark In de raadsvergadering van 7 januari 1992 was in principe besloten tot aan koop van het complex van Stoop's Bad in Overveen met als hoofddoel het realiseren van woningbouw op het achterterrein. Als gevolg van meningsverschillen over de kosten van de bodemsanering, waarbij tussenkomst van de rechter noodzakelijk bleek, vond de levering pas een jaar later plaats. Vervolgens kon de gemeente een totaalvisie op het hele gebied ontwikke len, mede in samenhang met de plannen van de Stichting Floreat Kennemer Scho lengemeenschap, voor de bouw van 63 koopwoningen in' de vrije sector. Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 3, herfst 2001 53

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 55