Zaterdag 8 september 2001 Open Monumentendag in de gemeente Bloemendaal Open Monumentendag 2001 in het teken van het interieur Vier open monumenten en een bustocht Open monumenten in Vogelenzang en Bloemendaal Twee monumentale kerken zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur, vrijwilligers ontvangen u gastvrij in de Rooms-Katholieke Kerk in Vogelenzang. De O.L. Vrouw ten Hemelopneming is een schepping van architect Molkenboer en de kunstzinnige bouwpastor Mgr. Dr. Th. Borret. Ingewijd in 1861. in de Nederlandse Hervormde Kerk in Bloemendaal-dorp. Haarlemse burgemeesters gaven opdracht voor de bouw van de hervormde kerk, die in 1636 werd ingewijd. De gebrandschilderde ramen zijn de moeite waard. Open monumenten in Overveen Park Elswout, met een historie die dateert vanaf het midden van de 17 de eeuw, is met alle gebouwen en tuinsieraden in zijn totaliteit een rijksmonument. Staatsbosbeheer stelt park Elswout op zaterdag 8 september gratis open. Duincentrum de Zandwaaier aan de Zeeweg organiseert op zaterdag 8 en op zondag 9 september rondleidingen met speciale aandacht voor het gebouw. Dit bezoekerscentrum is een machinegebouw van de Haarlemse waterleiding uit 1898. Bustocht De gemeente Bloemendaal en de Stichting Ons Bloemendaal maken samen een gratis bustocht mogelijk langs enkele particuliere huizen die hoogtepunten zijn van de typische villabouw eind negentiende, begin twintigste eeuw. Tevens zullen wij op de terugweg aandacht besteden aan de complexen van sociale woningbouw die in de afgelopen honderd jaar in de gemeente Bloemendaal tot stand kwamen. Start van de bustocht: zaterdagmorgen 8 september 10.00 uur De bus vertrekt van het Wildhoefplantsoen in Bloemendaal-dorp. De bus staat bij het oorlogsmonument bushalte Connexion aan de achterzijde van de NH kerk. Aan de overzijde rondom de Wildhoefvijver kunt u gratis parkeren. Einde van de bustocht op hetzelfde punt, ca. 14.00 uur Onderweg worden u een kopje koffie en een broodje aangeboden. Wegens het particuliere karakter van de huizen die wij bezoeken zal het exacte programma u in de bus worden meegedeeld. Tevens vragen wij u om uw naam, adres en telefoonnummer. Er kunnen maximaal 40 deelnemers mee. Er is geen wachtlijst. Wie niet meer mee kan krijgt bericht. Geef u per omgaande op bij J. Patijn, de secretaris van de Stichting Ons Bloemendaal Onder vermelding van uw naam, adres en telefoonnummer Telefoon 023 - 527 01 90 (spreek de voice mail in) Fax 023 - 558 09 31 E-mail patijn 12@zonnet.nl Voor communicatie tijdens de Open Monumentendag belt u: 06 - 27 07 29 66 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 3, herfst 200 1 Open Monumentendag

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 9