Crommelin (Keetje Crommelin), laatste telg van de Crommelins op Wildhoef die op S januari 1936 overleed. De grafmonu menten zijn velerlei. Zo is het graf van een Van Riessen getooid met een aambeeld. Opvallend is het graf met de eenhoorn: dok ter Eenhoorn, huisarts te Bloe- mendaal, kreeg toestemming van burgemeester Peereboom Voller om voor het graf van zijn vrouw een stuk van een bescha digde grenspaal te gebruiken als onderstel voor een eenhoorn. In het begin was deze begraaf plaats uitsluitend bestemd voor inwoners van de gemeente Bloemendaal. Door de fusieplan nen met de gemeente Heemstede werden de bepalingen uitgebreid en sinds 1 januari 2001 is de begraafplaats open voor iedereen. De grafkelder van de familie Borski. De aula van de Algemene begraafplaats aan de Bergweg. Ruys de Perez Het oog van de wandelaar valt wellicht op een grote grafkelder, nog vóór men de aula van de Algemene begraafplaats heeft be reikt. Dit is het graf van een jonge vlieger die in de oorlog is gefusilleerd en zijn naam gaf aan de Ruys de Perezlaan. In 'Bloemen daal Lanen en Wegen' vermeldt Mej. Nier- hoff het volgende: De laan werd genoemd naar de le Luitenant-vlieger Pierre Jean Baptiste Ruys de Perez, geboren te Bloe mendaal 7 juni 1909 en aldaar woonachtig tot 20 juni 1923. Als luitenant-vlieger van het wapen der Militaire Luchtvaart onder scheidde hij zich in de meidagen 1940 door zijn daden van initiatief, moed en volhar ding. Gedurende de Duitse bezetting nam hij actief deel aan het verzet. Waarschijnlijk in de loop van 1941 -juiste gegevens ont breken hierover - werd luitenant R.uys de Perez gevangen genomen en later gefusil leerd. Bij Koninklijk Besluit van 6 mei 1946 no. 9 werd hem postuum het vliegerkruis toegekend wegens zijn belangrijke diensten den lande in tijd van oorlog bewezen. Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 3, herfst 2002 25

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 25