ing-reac tie -oproep-mededeling -reactie-oproep- Voor de goede orde: in het boek 'Bouwen aan Bloemendaal' van Wim Post staat ten onrechte S.B. van Santé uit Zaandam als architect van deze kapel vermeld. Deze architect maakte niet het ontwerp doch is vrijwel zeker bij de uitvoering van het ontwerp betrokken geweest. Ere wie ere toekomt! J.A. Bakker, architect BNA, Bloemendaal Kastelen en buitenplaatsen Met ingang van 18 mei j.l. is het boek 'Kastelen en Buiten plaatsen in Velsen', deel I verkrijgbaar (ISBN 90-76254-34- 6)Het boek behandelt de geschiedenis van twee kastelen en vierentwintig grote en kleine buitenplaatsen in Sant poort. Men gaat in op de vroegste geschiedenis, de belang rijkste momenten in hun historie en ook het landschap rondom. Het is de bedoeling dat er nog twee delen uitko men waarin de geschiedenis van kastelen en buitenplaatsen in de rest van Velsen beschreven wordt. Jan Morren Geacht bestuur, Reeds vele jaren ben ik lid van Stichting Ons Bloemendaal. Daarnaast ben ik sedert de laatste verkiezingen gemeente raadslid voor de VVD. In mijn hoedanigheid als gemeente raadslid heb ik van de stichting twee brieven mogen ont vangen. Een brief gedateerd 8 maart 2002 en een brief gedateerd 18 april 2002. In lustrumnummer 2 (zomer 2002) publiceert u de brief van 8 maart 2002. Tot mijn verbazing komt de tekst van de brief van 8 maart 2002 niet overeen met de door u in het lustrumnummer 2 gepubliceerde tekst. Met name de tweede alinea is in het lustrumnummer dermate vervormd dat u in mijn ogen niet kunt spreken van het "publiceren van onze brief' (inleiding lustrumnummer 2). In deze alinea worden stukken tekst toegevoegd en andere stukken weggelaten zodat de context waarin zij gesteld zijn is veranderd. Als voorbeeld mag die nen de zinsnede "de gemeente daarop toegesneden beleids instrumenten onvoldoende inzet". In het lustrumnummer luidt de tekst "De juiste instrumenten - toegesneden op een beleidsvisie - zullen moeten worden ingezet...". In de brief vindt u de houding van de gemeente dus laak baar; in het lustrumnummer is dit niet het geval. Uw brief van 18 april 2002 publiceert u helemaal niet in het lustrumnummer. Indien anderen deze brief zouden schrijven dan was van uw kant ongetwijfeld geageerd ge worden. De tweede alinea wil ik als ronduit paternalistisch bestempelen. Ook u weet dat na het manifest het nieuwe college het raadsprogramma, uiterlijk eind augustus, zal presenteren. Regelmatig en ook in de brief van 8 maart 2002 verwijt u de politiek miscommunicatie. In mijn opinie draagt uw brief niet bij tot de verbetering van de communicatie; inte gendeel. Ik zal streven naar een open en correcte communi catie, als raadslid, met onder andere Ons Bloemendaal. Deze open communicatie vereist echter wel een inzet van beide kanten. Ik ga ervan uit dat in het eerstkomende nummer mijn brief, de juiste tekst van de brief van 8 maart 2002 en de brief van 1 8 april 2002 gepubliceerd worden. Met vriendelijke groet, H. Pieterson, Bloemendaal Reactie van de redactie: met het oog op de leesbaarheid heeft de redactie genoemde brief tekstueel iets veranderd. Mocht daardoor de nuancering zijn verschoven, dan is dat niet opzettelijk gebeurd. Wat de laatste alinea betreft: het zou te ver gaan om al onze correspondentie met de gemeente te publiceren. Eventuele belangstellenden kunnen onze correspondentie bij onze secretaris opvragen. Kaaszaak De kaaszaak van de heer Heil (zie 'Ons Bloemendaal' 2, zomer 2002) is verkocht aan firma J.C. Keg en co. te Zaandam en niet in Heemstede; later is de kaaszaak weer verkocht aan firma Koster te Oosthuizen. Dank voor het prachtige herinneringsverhaal. Met vriendelijke groet, Mevrouw J.A. Keg, Haarlem 38 Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 3, herfst 2002

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 38