25 Jaar Ons Bloemendaal Inhoud Pag. 4 Van de Redactie Pag. 4 Uitnodiging rondleiding Sleutelbosje Pag. 5 Uitnodiging Monumentendagen, Joan Patijn Pag. 6 Joodse Begraafplaatsen, Joan Patijn en Jet Slagter Pag. 8 Grafmonumenten en hun symboliek, Margreeth Pop Pag. 13 Begraven in Bloemendaal, Peter de Natris en Florentine yan Pag. 31 Herinneringen, Joan Jalink Pag. 34 Doodwegen en kerkpaden, Maarten Verkaik Pag. 37 Reactie - oproep - mededeling Pag. 42 Colofon Eeghen Deze aquarel van Charles Lebeau uit 1938 verduidelijkt de ligging van de verdwenen Algemene begraafplaats te Overveen. Het schilderijtje toont de westzijde van de Korte Zijlweg voor de verbreding van de weg plaatsvond. Links op de voorgrond staat het doodgravershuisje dat bij de verbreding naar achteren werd ver plaatst. Iets verderop links is het hek van de oude, in 1917 gesloten begraafplaats te zien. De ingang lag tussen twee gelijkvormige gebouwtjes waarvan het lin ker diende als bergplaats voor de benodigdheden van de lantaarnopsteker en achterin als cachot; het rechter was brandspuithuis. Vervolgens van links naar rechts de veldwachterswoning, het politiebureau en het Raadhuis van Zocher. In oktober 193 7 werden raadhuis, politiebureau enz. gesloopt. Het doodgravershuisje werd naar achteren verplaatst en staat hier nog steeds (GAB). Omslag voorzijde: De Algemene begraafplaats te Overveen, opname 21 juni 1927. Het bijschrift luidt: De op 30 mei gesloten verklaarde Algemeene Begraafplaats te Overveen met daarachter tusschen de buitenplaatsen Vaart en Duin en Belvédère gelegen bollenland en woning. De foto is genomen vanuit de bovenverdieping van het Raadhuis aan de Korte Zijlweg in Zuidwestelijke richting (GAB). Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 3, herfst 2002 3

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 3