Kerst Het kerstfeest begon met een geza menlijke viering in de aula. Later werd de viering verschoven naar Zo werd de speelplaats ook wel gebruikt: onder water gezet bij een flinke vorstperiode. vroeSe avond. Er werden kerst liederen gezongen, muziek ge maakt en verhalen verteld. Soms werd het verhaal uitge beeld. Na een uur vertrok iedere groep naar zijn lokaal om daar gezamenlijk te eten. Uiteraard waren de kinderen op hun mooist gekleed. De juffen en meesters deden daar uiteraard in mee. Deze traditie bestaat tot op de dag van vandaag. anders. Bovendien had de Sint voor de Josephschool vele Pieten gereserveerd. Het feest vond plaats in de aula. Een prachtige ruimte waar de klassen van een tot en met zes volop van genoten. Toen de basisschool in 1980 een feit was, deden ook de kleuters mee. Er werd veel gezongen en er werden altijd stukjes opgevoerd. Er werd weken voor geoefend. Iedereen deed mee. In dit soort feesten is de school op z'n best. Een bezoekje bij het ziekentriduüm. fietsen aan de hand. De hele school leefde mee. Iedereen maakte cadeautjes die aan de zieken werden uitgedeeld. De communicantjes zongen hun liedjes en later de kleuters met hun vertederende stemmetjes. Ook klas zes deed van zich horen. Sinterklaasfeest Dit feest was een gebeurtenis waarvan het hele dorp kon ge nieten. Er was altijd een ludieke intocht. Ieder jaar wat Schoolreisjes en sportdagen Naar de schoolreisjes werd lang tevoren uitgekeken. Spanning bij iedereen. Een dag op stap met z'n allen was toch heel anders dan een dagje weg met je ouders. Opluchting bij de leerkrachten als iedereen aan het einde van de dag weer veilig bij school kon worden afgeleverd. Hierbij was de hulp van ouders al vanaf de eerste jaren onontbeerlijk. Net als bij de sportdagen. Een dag die in de loop van de jaren een traditie werd. Op de Donkerelaan waarbij Pluvius angstvallig in de gaten werd gehouden. De latere Tetterodehal was een veiliger plek. Aan de ontmoetin gen met Bloemendaalse scholen werd fanatiek meegedaan. Er was een voetbal- en een slagbaltoernooi. Winnen was dan wel erg leuk. Trots kwamen de leerlingen dan met de bekers alle klassen rond. De leerkrachten offerden veel tijd na school om te trainen. Maar ja.je deed het voor de Josephschool! Creativiteit De expressie- en aulamiddagen en -ochtenden horen al van af het prilste begin bij de school. Ook deze dagen konden niet zonder ouderhulp. Je kon met hout aan de slag, met 'waardeloos materiaal', verf, solderen, noem maar op. Je 8 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 10