moest kiezen voor een activiteit en op tijd zijn, anders was deze volgeboekt. Andere keuze ma ken en volgende keer beter! Al direct werden onder- en bo venbouw hierbij gemengd. Heel wat ouders konden overi gens wat leren van de fantasie van de kleinsten. Ik genoot hier misschien nog wel het meeste van. Ouderhulp Bij alles was er ouderhulp. Bij het opzetten van het documen tatiecentrum en het runnen ervan. Hulp bij taal- en lees- spellen, het rijden bij excursies, het begeleiden van leerlingen, enzovoort. De leukste herinne ringen heb ik aan de acties voor goede doelen. Er werden dan activiteiten opgezet die elke fantasie tartten. De sfeer was op die avonden fantastisch en er werd alleen maar gelachen en lol gemaakt. Ook dan was de school op zijn best. Sclioolvoetbaltoemooi onder leiding van de heer Molenkamp. Bartelsman Bartelsman was de school. Boegbeeld en gezicht. Het team dat hij in de loop van de jaren om zich heen had geschaard, zette zich na zijn ziekte en terugtreden in de jaren zeventig vol overgave in om in zijn geest verder te gaan. Zelfs tot ver na zijn overlijden bleef het 'de school van Bartelsman'. Iets wat voor zijn opvolgers niet altijd even gemakkelijk was. Door hem heeft de school een naam opgebouwd die ver boven de regio is uitgestegen. Fantastisch. Basisschool In dit schrijven werd regelmatig gesproken over klassen dan wel groepen. Na de oprichting van de school kwam begin jaren zestig de Mariaschool. Een kleuterschool voor vier- tot zesjarigen. Zij kregen een gebouw aan de andere kant van de vijver. Tot vandaag zitten ze daar nog. De naam is met het logo van de school precies tien jaar geleden aangepast en veranderd in 't Zonnetje. Ik ben al schrijvend niet eens toegekomen aan de school kampen, de fanatieke schaakcompetities, enfin, noem maar op. Bij lezers van Ons Bloemendaal zullen nog veel meer herinneringen naar boven komen. Ik denk dat veel oud leer lingen kunnen zeggen dat ze er een heerlijke schooltijd heb Sportdag op de Donkerdaan. ben gehad. Voor hen die er nooit gezeten hebben, mag het duidelijk zijn: het is en blijft een bijzondere school, gelegen in het hart van het dorp! Ik hoop van ganser harte dat ze de sfeer nog jaren weten vast te houden. Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003 9

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 11