De RK kerk van de Allerheiligste Drie-Eenheid (AVK- coll. Bloemendaal). lopen, er is een groot tekort aan pastors, vandaar dat het Pa rochiebestuur het besluit heeft genomen om met ingang van 1 januari 2004 de kerk aan de Dennenweg voor de zon dagsvieringen te sluiten. Het gebouw blijft gehandhaafd en kan worden gebruikt voor vergaderingen, grote bijeenkom sten, uitvaarten en condoleances. Ook hebben de beide pas tors daar hun kantoor. Pastoor Laurentius Willenborg Pastoor Willenborg is de man geweest die het zogeheten 'Wereldziekenapostolaat' heeft opgericht in de jaren twintig en daaruit is ook de organisatie 'De Zonnebloem' geboren. Willenborg begon ermee de chronisch zieken een dag naar de kerk te halen. En hij stuurde elke maand een brief aan die zieken. Dat gebruik is wereldwijd overgenomen en gaat tot op de dag van vandaag nog altijd door. Die brieven worden in tien talen vertaald en over de hele wereld verzonden. Nu nog hebben wij ieder jaar het zieken triduüm; drie dagen lang worden chronisch zieke mensen naar de kerk gebracht. Onze kerk is daar nu te klein voor geworden, maar de jaar lijkse ontvangsten vinden nu plaats in klooster 'Alverna' in Aerdenhout. Daar zijn wij heel blij mee! Pastoor Willenborg is in de winter van 1945 overleden en toen is pastoor Leonardus Beune hem opgevolgd. Hij kreeg als bouwpastoor de opdracht om de nieuwe kerk te bouwen en overleed helaas vlak voor de inwijding van de nieuwe kerk. De kerk is in gebruik genomen door zijn opvolger, pastoor Adrianus Olierook, die pas op latere leeftijd priester was geworden. Een ontwikkeld man, die prachtig kon pre ken. De oude RK kerk bij SparrenheuveI De grote oude kerk naast Sparrenheuvel is in 1954 ingewijd en heeft tot 1989 dienst gedaan als RK kerk. Toen was in middels pijnlijk duidelijk geworden hoeveel onderhoud er aan te pas moest komen en hoe hoog de vaste lasten per maand waren. De kosten van zowel die kolossale kerk als van het terrein eromheen waren bijna niet meer te dragen voor de parochie. Het terrein zelf kwam er ook steeds troos- telozer bij te liggen; de oranjerie van 'Sparrenheuvel' was inmiddels afgebroken, er stonden twee houten barakken, men reed met paarden in dat park, er was vandalisme, de 22 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 24