parochie had geen geld om de vijvers bij te hou den, het hele terrein verwaarloosde in rap tempo. Het was dus echt een opluchting dat er een nieu we kerk gebouwd zou worden. Maar tussen de plannen van de afbraak van de oude kerk en de eerste steenlegging van de huidi ge kerk zat zo'n twaalf jaar. In die tussentijd is door architect Gerard Holt een ontwerp gemaakt om in het grote casco van de oude kerk een kleine kerk te bouwen. Er zijn plannen geweest om de kerk te combineren met de bibliotheek, of met de kruisvereniging gezamenlijk iets te doen. En er waren allerlei ontwerpen voor een totaal nieuwe kerk, waarvan één mij is bijgebleven. De oude doopkapel zou daarbij blijven staan, met daaraan een nieuwe kerk in de stijl van de doopkapel. Daarbij zou het water van de grote vijver van 'Sparrenheuvel' dankzij een glazen vloer zichtbaar onder het doopvont doorstromen. Ik weet werkelijk niet meer welke architect dit plan had bedacht, maar ik vond het prachtig. Helaas is dat niet doorgegaan. En intussen werd het casco van de oude kerk steeds slechter en hadden wij inwendig allang allerlei aanpassingen laten doen. We zaten in een soort dwarsdoorsnede, het altaar en de banken waren ver plaatst zodat de kerk was verkleind. Zware gordijnen omzoomden het geheel. Een perfecte oplossing, en zo heb ben we de laatste jaren heel goed kunnen doorbrengen. Afscheidsviering van de grote kerk, tussen de gordijnen. Tijdelijk onderdak in de St. Josephschool Toen de grote kerk achter 'Sparrenheuvel' was afgebroken, hebben wij twee jaar in de St. Josephschool gezeten. Zaterdagsmiddags werd de aula ingericht met Ikea-stoelen en er werd een altaar neergezet, zodat wij elke zondag dien sten konden houden. Tegenover de school stonden twee grote bouwketen die als kantoren dienst deden en waar ook werd vergaderd. Die schoolaula had echt iets intiems, dat waren hele gezellige volle diensten. Mensen zaten tot op de trap en het maakte allemaal niets uit. In vergelijking met die veel te grote oude kerk, waar we op een gegeven moment in leken te verdwijnen, zat dit als een jasje om ons heen. Koffie en nazit vonden in de gangen van de school plaats. We hebben nog steeds een hele goede relatie met de St. Josephschool, waarvan tot 12 september 1966 het kerkbe stuur ook schoolbestuur was. De leerlingen wonen een paar keer per jaar vieringen bij in onze kerk. Het hoofd van de school komt zo af en toe even in de pastoraatsgroep om wat bij te praten, de vieringen die ze op school hebben, worden doorgesproken met onze pastor en de eerste-communie- kinderen worden door ons begeleid. Eerste viering in de aula van de St. Josephschool (links pastor B. van Schie, rechts pastor J. Besemer). De pastoors van de Parochie Bloemendaal door de jaren heen: 1Mgr. L.J.W. Willenborg (1917 - 1945) 2. L.A.M. Beune (1946 - 1954) 3Dr. A.A. Olierook (1954- 1961) 4. A.M. Abeln (1962 - 1965) S. Drs. M.J. Wenners (1965 - 1974) 6. J.W.A. Oostelbos m.s.c. (1974 - 1983) Vanaf deze tijd zijn zij pastor over de D.O.B-parochies, d.w.z. Dennenweg - Overveen Bispinckpark 7. J.G.J. van Schie (1984 - 1991) 8. C. van der Wel (1984 - 1990) 9. J.N. Hopman (1991 - 1994) verongelukt in Italië 10. G.J. Okhuijsen o.m.i (1995 - Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003 23

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 25