eac tie-op roep-mededding -reactie-oproep-Mededeling-reactie-oproep- eactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- Na de afbraak van beide huisjes omstreeks 1930, kreeg de familie Cassee van de heer Van Vliet vlakbij een nieuw bouwwoning. Via de Hospesbrug richting RK kerk was er nog vóór de school en het nonnenhuis, rechts een brede inrit voor een garage of zoiets, en daar nog wat achter stond hun nieuwe huis. Men zag uit over de bollenvelden richting Brouwerspad. Ik heb geen idee of dat huis (je) er nog staat. Ik hoop dat ik 'Ons Bloemendaal' met deze gegevens niet verveeld heb en dat u bijgaande kopie kunt gebruiken." Vinkenbanen en wat dies meer zij In 'Vincken moeten vincken locken' geeft Ignaz Matthey een wel zeer uitvoerig overzicht van, zoals ook de ondertitel luidt, vijf eeuwen vangst van zangvogels en kwartels in Holland. Met 464 bladzijden is het een lijvig werk gewor den, maar dan krijgt men ook velerlei zaken belicht, zoals de vogels die het betreft, de vangsttechnieken, de hoeveel heden gevangen vogels, de wettelijke voorschriften, wie zich er beroepsmatig mee bezighield en wie alleen als tijd verdrijf, en bijvoorbeeld ook de vogelarij als poëtische inspiratiebron. De veelheid aan feitelijkheden wordt gepre senteerd in een brede cultuurhistorische benadering. Dit maakt het tot een zeer lezenswaardig boek, dat men boven dien met genoegen ter hand neemt door de anekdotes, de vormgeving, het grote aantal zeer fraaie en instructieve afbeeldingen. Spijtig genoeg ontbreekt hier de ruimte om nader op de inhoud in te gaan, bijvoorbeeld op de grote betekenis die de vogelvangst in Kennemerland heeft gekend. Vele buitenplaatsen hadden er in vroeger tijden een vinken - baan. Wie in de geschiedenis van de eigen regio is geïnteresseerd, haaste zich naar de boekwinkel. Het boek is een uitgave van de Historische Vereniging Holland en verscheen bij Uitgeverij Verloren. Prijs 40,-. Peter de Natris 150 jaar historie in de Amsterdamse Waterleidingduinen Dit jaar bestaat Gemeentewaterleidingen Amsterdam ISO jaar. In waterleidingkringen wordt hier ruimschoots aan dacht aan besteed, en terecht, want Gemeentewaterleiding en Amsterdam is het oudste waterleidingbedrijf van Neder land! Voor de Historische Werkgroep Amsterdamse Waterleidingduinen (AWD) is dit jubileum aanleiding om de veelbewogen historie van het duingebied onder de aan dacht te brengen van een breed publiek. In de maanden juli en augustus kunt u middels een expositie in Bezoekers centrum 'De Oranjekom' (bij ingang Oase) kennismaken met de rijke historie van de AWD die ook verder teruggaat dan 1853. Onderwerpen zijn onder meer prehistorische vondsten, boerderijen en jachtopzienerswoningen en hun bewoners, veranderend landschap, de waterleidingkanalen en nog veel meer. De Historische Werkgroep grijpt dit belangrijke jubileum tevens aan om te pleiten voor het behoud van de cultuurhis torische monumenten in de AWD die nog resten. Vooral voor het historisch zeer belangwekkende - nog in vrijwel originele staat verkerende - monument Vinkenbaan Zeerust is een restauratie nodig om verder verval te voorkomen. De Stichting Ons Bloemendaal steunt ons in dit standpunt. Samen met Gemeentewaterleidingen gaan we proberen deze restauratie van de grond te krijgen. Wij houden u op de hoogte. Namens de Historische Werkgroep AWD, Antje Elirenburg Het Bezoekerscentrum is open in het weekend, en op dins dag, woensdag en donderdag. Tel. 023-S233S95. 39 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 41