Het Brede Rode Lint Het landschap van Zuid-Kennemerland, hoe was het, hoe is het, hoe zal het worden? Een reeks van activiteiten rondom de Ruïne van Brederode tot half sep tember 2003, georganiseerd door de de Stichting Ons Bloemendaal samen met de beheerders van de Ruïne van Brederode en de Stichting Santpoort. Het programma is gericht op het landschap van Zuid- Kennemerland in verleden, heden en toekomst en maakt deel uit van het project 'Land in Zicht' van Kunst en Cultuur Noord-Holland. Er zijn lezingen bij kaarslicht in de torenkamer onder het genot van kof fie, thee en wijn. Er zijn wandelingen, fietsexcursies met eigen fiets, muziek- en toneelvoorstellingen, weefdemonstraties en nog veel meer. Locatie en startpunt is steeds de Ruïne van Brederode aan de Velserenderlaan te Santpoort-Zuid. Lezingen en fietstochten 3,00 p.p. tenzij anders vermeld. Bij voorkeur vooraanmel- den bij de organisatie. Wijzigingen voorbehouden. Woensdagavond 25 juni, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Het verdwenen Wijkermeer'dialezing door de heer Frans Harm (organisatie Stichting Santpoort) Zondagmiddag 29 juni, 14.00 uur, fïetsexcursie 'Langs de Velserdijken op zoek naar het nog zichtbare en ver dwenen Wijkermeer' (organisatie Stichting Santpoort, in samenwerking met het Museum Kennemerland te Beverwijk) Woensdagavond 2 juli, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Vogeltrek en trekvogels vangen', dialezing door Hans Vader, terreinbeheerder Amsterdamse Waterleidingduinen te Vogelenzang (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zondagmiddag, 6 juli, 14.00 uur, fïetsexcursie 'Op zoek naar vinkenbanen aan de binnenduinrand' (orga nisatie Stichting Ons Bloemendaal) Woensdagavond 9 juli, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Blekerijen van Kennemerland', dialezing door Jan Hein Beelen (organisatie Stichting Santpoort) Zaterdag 12 juli, 10.30 - 17.00 uur, en zondag 13 juli, 10.00 - 17.00 uur, textieldemonstraties op de Ruïne 'Weefwerk', tentoonstelling, demonstraties en kinderactivi teiten door Weefkring Kennemer Keper. Op zaterdag zingt het koor The Voice Company o.l.v. Robert Bakker blekers- liedjes uit de 17e eeuw. (organisatie Stichting Santpoort) Zondagmiddag 13 juli, 14.00 uur, Fietsexcursie 'Op zoek naar verdwenen blekerijen' (organisatie Stichting Santpoort en Stichting Ons Bloemendaal) Woensdagavond 16 juli, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Thijsse's Hof te Bloemendaal, de eerste heemtuin van Ne derland', lezing door Ekke Wolters, bestuurslid Thijsse's Hof (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zondagmiddag 20 juli, 14.00 uur, fietsexcursie 'Door de Vallei naar Thijsse's Hof fietsexcursie met inbe grepen speciale rondleidingen door de eigen gidsen van de heemtuin (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Woensdagavond 23 juli, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Ontstaan en beheer van het Noord-Hollandse landschap en de gevolgen voor flora en fauna' lezing door Johan Stuart, medewerker van het Landschap Noord-Holland (organisatie Stichting Santpoort) Zondagmiddag 27 juli, 14.00 uur, fiets- en wandelexcur sie, maximaal 20 personen 'Naar oeverlanden van de Liede en Batterij Spaarnwouderveen' fiets- en wandelexcursie naar normaal niet toegankelijke gebieden van het Landschap Noord-Holland, onder leiding van Johan Stuart. (Bij nat weer laarzen of dicht schoeisel. Organisatie Stichting Sant poort in samenwerking met het Landschap Noord-Holland) Woensdagavond 30 juli, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Meer als een gesticht, Meerenberg 1850-1940, van land goed tot PZ', lezing met beeldmateriaal door Pieter van Twuyver, oud-conservator van het voormalig museum Meerenberg, in samenwerking met Ab Schuurman en de Stichting Pest- en Dolhuys, museum voor de psychiatrie i.o., te Haarlem (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zondagmiddag 3 augustus, 14.00 uur, wandelexcursie 'Meerenberg, verleden, heden, en toekomst verkennen' (organisatie Stichting Ons Bloemendaal in samenwerking Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003 41

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 43