met Stichting Pest- en Dolhuys, museum voor de psychiatrie i.o. m.m.v. Park Brederode Beheer BV) Woensdagavond 6 augustus, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Schoten op de schop, een landelijke gemeente die voorgoed verdween', dialezing door Henk Wieringa, Stichting Histo risch Schoten (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zondagmiddag 10 augustus, 14.00 uur, fietsexcursie 'Op zoek naar het verdwenen Schoten' (organisatie Stichting Ons Bloemendaal in samenwerking met Stichting Historisch Schoten) Woensdagavond 13 augustus, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Dagvlinders, vliegende juweeltjes. Hoe kunnen we ze be houden?' dialezing door Anneke Koper, KNNV afdeling Haarlem (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zondagochtend 1 7 augustus, 11.00 uur, fietsexcursie 'Dagvlinders observeren in Midden Heerendüinen' (organi satie Stichting Ons Bloemendaal in samenwerking met Anneke Koper, KNNV afd. Haarlem. Neem een lunchboter- ham en iets te drinken mee. De excursie vervalt bij aanhou dende regen) Woensdagavond 20 augustus, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Sporen van buitenplaatsen, resten van een verdwenen leef cultuur' dialezing door Jet Slagter-Wieringa (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zondagmiddag 24 augustus, 14.00 uur, fietsexcursie 'Sporen van Bloemendaalse buitenplaatsen ontdekken' (organisatie Stichting Ons Bloemendaal in samenwerking met Jet Slagter-Wieringa) Woensdagavond 27 augustus, 20.00 uur, kaarslichtlezing 'Vosmaer de Spie en Klaas van Kieten tegen Gijsbrecht van Aemstel. Kies de kant van Kennemerland in de oude strijd met Amsterdam' (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Dinsdag 2 t/m zaterdag 6 september, 21.00 uur, toneel 'Vondel's Gijsbrecht van Aemstel' door toneelgroep Nomade (kaartverkoop stadsschouwburg Velsen, tel. 0255- 515789) Woensdagavond 10 september, 20.00 uur, kaarslicht lezing 'Boeren in veen en duin' door J. van Zuijlen, directeur Stichting Historisch Boerderij Onderzoek (organisatie Stichting Ons Bloemendaal) Zaterdag 13 september, 10.00 - 17.00 uur, Open Monumentendag, wandel- en fietsroute 'Boerderijen van Santpoort en omgeving' (organisatie Stichting Santpoort) Zondagmiddag 14 september, 14.00 uur, fietsexcursie en Dorpskerkconcert 'Door de Vallei naar de Dorpskerk van Bloemendaal, kerk van blekers en buitenplaatsbewoners uit 1636'. Fietsexcursie, met inbegrepen een concert met 'muziek van het landschap' gespeeld door het Kennemer Jeugd Kamer orkest onder leiding van Matthijs Broers, als afsluiting van Land in Zicht, en van de Open Monumentendag activiteiten. Het concert duurt van 15.00 17.00 uur. U kunt ook alleen het concert bezoeken (organisatie Stichting Ons Bloemendaal in samenwerking met Stichting Vrienden van de Dorpskerk) Wandelroute Het gebied rond de Ruïne kan men individueel verkennen met de Brederode wandelroute van de Stichting Santpoort, verkrijgbaar bij de Ruïne van Brederode, bij VVV Velsen, VVV Haarlem en Erasmus Boekhandel, Santpoort-Noord. Start van de Brederoderoute bij infobord NS station Santpoort-Zuid Vleermuis excursies Op zoek naar vleermuizen en andere nachtdieren? Deze acti viteiten zijn afhankelijk van het schemeruur en worden nader aangekondigd op de websites www.kastelenholland- zeeland.nl en www.landinzicht.com Voor vleermuisexcur sies Nationaal Park Zuid-Kennemerland zie www.npzk.nl Info Ruïne van Brederode Velserenderlaan 2, Santpoort-Zuid, Telefoon 023 - 5378763 Website www.kastelenhollandzeeland.nl Geopend zondag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur Zaterdag gesloten, tenzij anders vermeld. Openbaar vervoer: Connexxion lijn 4 Lopen vanaf NS station Santpoort-Zuid, 10 minuten Info Stichting Santpoort, Lieke Baron Telefoon: 023 - 5382640 Info Stichting Ons Bloemendaal, Joan Patijn Telefoon 023 - 5270190 (voicemail) 06 - 27072966 E-mail patijnl2@zonnet.nl Info Project Land in Zicht: www.landinzicht.com Up to date programma informatie over alle activiteiten in Kennemerland tussen Alkmaar en Haarlem 42 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 44