Inhoud Pag. 4 Van de redactie Pag. S Van Sint Josephschool (19S3) naar de Josephschool (2003), Nell Brinkman-Baas Pag. 10 Een historische wandeling door het Bispinckpark, Peter de Natris en Wïm Pest Pag. 19 Sparrenheuvel als speelterrein, Wim Post Pag. 20 Een kerk waar men zich geborgen voelt, Oda Bonarius-Kraetzer en Joan Jalink Pag. 26 De bouw van Bloemendaals Arcadië, Henri Spijkerman Pag. 33 Uit de Bloemendaalse Boekenkast van en door Wim van Luyken Pag. 34 Cees de Jong, eigenzinnig bestuurder, Charles Coster en Hans Hoffmann Pag. 37 Niet gezocht, toch gevonden, Ton Faase en Wim Post Pag. 38 Reactie - oproep - mededeling Pag. 43 Colofon Theekoepel Wildhoef De deplorabele toestand waarin de theekoepel van Wildhoef verkeert, baart het bestuur van Stichting Ons Bloemendaal veel zorgen. Recent heeft een gesprek plaatsgevonden tussen de eigenaar van 'De Villa' van Wildhoef, waar de theekoepel onderdeel van uitmaakt, en een delegatie van ons bestuur. Tijdens dit overleg is besloten om voor rekening van Ons Bloe mendaal een zogeheten schouwrapport door de Monumentenwacht Noord-Holland te laten uitvoeren teneinde inzicht te krijgen in de staat waarin de theekoepel verkeert en wat er op korte termijn moet gebeuren om dit voor Bloemendaal beeld bepalende monument te behouden. De heer J. de Kroes, eigenaar, wil vervol gens de Monumentenwacht vragen jaar lijks de staat waarin de theekoepel verkeert te onderzoeken en dit schriftelijk vast te leggen. Duidelijk is echter nu al dat om de theekoepel weer in zijn oude staat terug te brengen, veel zal moeten worden geres taureerd. Stichting Ons Bloemeirdaal zal trachten fondsen te werven en zoveel mogelijk steun te verkrijgen voor deze zo noodzake lijke restauratie. Wij houden u uiteraard op de hoogte. Gezicht op de theekoepel van Wildhoef en de Bloemendaalse kerk omstreeks 1792. Michiel Spoor Aquarel door j.e. Grave (uit: W. Post, Buitenplaatsen van Bloemendaal 1992, blz. 27). Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003 3

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 5