Van de redactie Onze felicitaties gaan uit naar de jarige Josephschool die in september vijftig jaar bestaat! De jubileumviering van deze bij zondere school was de directe aanleiding voor het merendeel van de artikelen in dit nummer. Oud leerkracht Nell Brinkman-Baas opent met 'Van Sint Josephschool (1953) naar de Josephschool (2003)'. Hierin tekent zij een levendig beeld van haar school die startte in Sparrenheuvel en via barakken tweehonderd meter in oostelijke richting over het voormalig landgoed van de erven Bispinck schoof. De bebouwingsgeschiedenis van dit landgoed Sparrenheuvel vormt het onderwerp van 'Een historische wandeling door het Bispinckpark' van de hand van Peter de Natris en Wim Post. Dit duidelijke over zicht kan de reünist die het Bispinckpark bezoekt helpen zich te oriënteren. In 'Een kerk waar men zich geborgen voelt' laat Oda Bonarius ons delen in haar persoonlijke ervaringen als 'bezig mens' in de parochie en in het oude en nieuwe kerkge bouw in het tegenwoordige Bispinckpark. Daar vlak om de hoek ligt de Verbindingsweg waar Wim Post zijn hele leven heeft gewoond; in 'Sparrenheuvel als speelterrein' vertelt hij er over. Ter gelegenheid van het jubileum zal de Josephschool een musical opvoeren met de welluidende naam: 'Ik was een rat. in het Openluchttheater Caprera. Reden te meer voor ons om aandacht te besteden aan het openluchttheater, dat onlangs geheel is gerenoveerd. In 'Bloemendaals Arcadië' wordt door Henri Spijkerman het hoe en waarom rond het ontstaan van het theater uit de doeken gedaan. Voorts publiceren Ton Faase en Wim Post het korte verhaal 'Niet gezocht, toch gevon den'. Op deze oude tekst zijn zij bij toeval gestuit tijdens hun werkzaamheden om zeventiende-eeuwse akten toegankelijk te maken. Met het oog op de zonnige vrije dagen die komen gaan, brengen wij u graag nogmaals het uitgebreide programma van het 'Brede Rode Lint' onder de aandacht. Dit betreft een serie lezingen, fietstochten, wandelingen enz. die in en om de Ruïne van Brederode in het kader van 'Land in Zicht' zijn georganiseerd (zie blz. 41 en 42). Tenslotte willen wij op deze plaats de familie De Jong condoleren met het heengaan van de heer Cees de Jong. In de biogra fie van Charles Coster en Hans Hoffmann staat in het kort beschreven het vele dat hij voor uw en Ons Bloemendaal heeft betekend. Florentine van Eeghen, Joan Jalink, Peter de Natris De Josephschool in 2003 (foto P. de Natris). 4 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 6