Boerderij C. de Wilde. Boerderij C. de Wilde Tweede Doodweg 18, 2114 AP Vogelenzang, rijksmonument Deze boerderijeen langhuis met aangebouwde dwarshuizen, ligt op het terrein van de familie Barnaart van Huis te Vogelenzang. Het ge bouw is van oorsprong 17e eeuws: als bouwjaar wordt 1612 vermeld. Later is het gedeeltelijk vernieuwd en wat daarbij niet onder handen werd genomen is in slechte staat. Het zou een verlies zijn als deze boerderij met de nog zo goed als oorspronkelijke indeling voor het nageslacht verloren zou gaan. De boerderij is al jaren niet meer als zodanig in gebruik en moet nodig gerestaureerd worden. In het bijge voegde interview van Joan Pa tij n is de huidige bewoner de heer C. de Wilde aan het woord, die vanwege zijn hoge leeftijd het bedrijf niet heeft kunnen voortzetten. Tijdens Open Monumenten dag zal hij bezoekers ontvangen. Boerderij, voorheen familie Hulsbosch Vogelenzangseweg 240, 2114 CH Vogelenzang Deze goed onderhouden boerderij van het lang- huistype stamt uit ca. 1850. De boerderij is gro tendeels in originele staat, met aan één zijde een apart melkhuisje en vlakbij een ouderwetse boom gaard. Een moderne koeienstal is aan het huis aan gebouwd. Hier woonde de familie Dirk en Dora Hulsbosch-Warmerdam. Dora, op de omslagfoto aan de rechterzijde afgebeeld, was grootgebracht bij de familie Van Galen. Dirk Hulsbosch, zelf ge boren op Panneland, was een broer van Pater Hulsbosch (zie kaderartikel blz. 31 van dit num mer). Dirk was een gemoedelijke, rustige man, vol humor, en rookte graag een sigaar. Van hem gaat het verhaal dat hij eens na een dag van brui loft vieren naar de zondagmis ging en nog zo in een roes was dat hij tijdens het Evangelie in zijn handen begon te klappen. Hij werd in 1962 op gevolgd door zoon Jan Hulsbosch, die recentelijk het bedrijf heeft opgegeven. Alle foto's zijn afkomstig van de bovengenoemde boerderijenwerkgroep en AvK, coll. Bloemendaal. Boerderij C. de Wilde. Boerderij, voorheen familie Hulsbosch. 24 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 3, herfst 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 26