huizen van de Vogelenzangse- weg). De Vogelenzangseweg werd pas in 1913 doorgetrok ken. De boerderij kreeg het huis nummer 298. Eerst kwamen links en rechts van de boerderij woningen, in de jaren zestig werd achter de boerderij de Deken Zondaglaan gebouwd. Laatste boer was Arnoldus (Arie) van Galen. Zie ook de foto op de voorpagina. De klokkenwinkel Klaren, Vogelenzangseweg 83, is inmid dels een bekend punt in Voge lenzang. En zoals velen weten, was hier vanaf 1917 tot 1998 de kruidenierswinkel, later super markt Freriks gevestigd (1917- 1954 Piet Freriks sr.; 1954-1998 Piet Freriks jr.)Diverse verbou wingen hebben plaatsgevonden in de loop der tijd. Maar dit gebouw was oorspronkelijk een boerderij, gebouwd rond 1850, type langhuis en stond evenwijdig aan de weg. De stal en de schuur lagen zo'n 15 meter van de weg af. Slechts tot 1895 is de boerderij als zodanig in gebruik geweest. Daarna kwam winkelier Bas Warmerdam van de Bartenbrug hier wonen. In 1909 overleed hij plotseling op 45-jarige leeftijd. Dochter Dora is opgevangen door de familie Van Galen zie omslag voorzijde). Het pand werd overgeno men door Jaap v.d. Meer, die na zeven jaar het pand verkocht aan Freriks. Deze oude boerderij lag aan de Vogelenzangseweg op de plek van de voormalige politiepost. Eigenaar was de familie Van Galen die op de voorzijde van de omslag staat afgebeeld. Nu staat er een spiksplinternieuw woon huis met 'verkeersbordenhek' (foto 1968, AvK, coll. Bloemendaal). Gaand over de Vogelenzangseweg in noordelijke richting, vlak voor de 'bocht bij Roozen', staat links van de weg een witte villa met een door een wit hek omheinde paardenwei. Daar stond tot 19 8 6 de boerderij van Hulsebosch (nummer 198). Gebouwd in 1881 voor Willem Hulsebosch, type langhuis. De grond verkreeg hij in erfpacht van Jonkheer Boreel, eigenaar van Huis te Vogelenzang. Toen Willem zijn Het huis op de Graaf Florislaan 26. De foto werd genomen in de zomer van 1926. De woning werd korte lijd later onbewoonbaar verklaard (AvK, coll. Bloemendaal). Aan de westzijde van de Graaf Florislaan zijn in 1970 bejaarden woningen gebouwd, precies langs de rooilijn van de afgebroken woningen. Voor nummer 26 staan drie oude lin den. Deze linden staan ook al op de foto van het vorige huis. En op een veel oudere foto zijn deze linden waar schijnlijk ook al te zien. Volgens het artikel 'Een wandeling door De Voge lenzang van rond 1900' van de heer L.J. van Emmerik was hier een soort boerenwoning, met erf, boomgaard en groentetuin, bewoond door de familie Van Berkel. Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 3, herfst 2003 29

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 31