Lindenheuvel nu n Laatste foto, augustus 1951voor de verhuizing naar Genève. René en Gracia Burdet en tussen hen in Nadine (11 jaar). Zittend in het gras, v.l.n.r.: Gabrielle (15 jaar), André (19 jaar), Marcelle (21 jaar) en niet te vergeten de keeshond Miranda. planten, bespraken er van alles over en gingen er zo in op dat ze de tijd vergaten. Toen ze de tuin wilden verlaten, was het hek gesloten en konden ze er niet meer uit. Uiteindelijk zijn de twee oudere heren gezamenlijk ergens over een hek geklauterd en zo buiten gekomen..." Dr. P.E. van der Werff is cultureel antropoloog en verbon den aan het Instituut voor Milieuvraagstukken van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Met dank aan mevrouw Marcelle Brandt-Burdet. Alle foto's komen uit het familiebezit van de familie Burdet. Het compromis Toen het er in september 2003 naar uitzag dat de ge meente Bloemendaal de juridische strijd met de eigenaar van Lindenheuvel bij de Raad van State zou winnen, kwam er op onverklaarbare wijze een compromis tot stand. Hoewel de inhoud van dit compromis nooit geheel openbaar is gemaakt, was de essentie ervan wel duidelijk: de illegale duinboerderij behoefde niet te worden afge broken. Ook in een later stadium, tijdens de behandeling in de Commissie- en Raadsvergaderingen heeft de ge meente deze drastische ommezwaai nooit van onder bouwing voorzien. De Vereniging Behoud Lindenheuvel is daarna in hoog tempo gestart met diverse bezwaar- en beroepsprocedu res bij zowel de rechtbank in Haarlem als bij de Bezwaar - commissie van de gemeente. De Vereniging volgt ook nog een andere lijn. Via ingrij pen van de Nationale Ombudsman bij het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) is de toe zegging verkregen dat het landgoed wordt gebracht on der de werking van hetzij de Habitatrichtlijn hetzij de nieuwe natuurbeschermingswet. Met dit voornemen be hoort een gemeente rekening te houden en dit is niet ge beurd. Ook bij het nieuwe voorbereidingsbesluit (nieuwe bestemmingsplan Lindenheuvel) diende de gemeente hiermee rekening te houden en ook dit is niet gebeurd, (wordt vervolgd. Paul Baks Wie al deze activiteiten m.b.t. dit landgoed wil steunen, kan zich aanmelden bij de Vereniging Behoud Natuur gebied Lindenheuvel, Militairenweg 12, 2015 EV Overveen. Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 13