Uw favorieten in Bloemendaal De lezersenquete in woord en beeld Door Loes de Vita Toen wij in het winternummer 2003 van dit tijdschrift een enquêteformulier bij voegden, hoopten wij dat u als lezer in groten getale zou reageren. En dat is gebeurd. Vrijwel alle inzenders hebben de tijd en moeite genomen het formulier uiterst volle dig in te vullen. De antwoorden waren helder en duidelijk geformuleerd, zodat op overtuigende wijze een favorieten toptien kon worden samengesteld. Om u een indruk te geven van de overwegingen die meespeelden bij de gemaakte keuzes, hebben wij een willekeurige greep in de stapel antwoordkaarten gedaan en laten u graag meelezen: Om te wandelen of te fietsen 1.- Nationaal Park Zuid-Kennemerland (duinen) 2.- Landgoed Elswout en directe omgeving 3.- Villapark Duin en Daal 4.- Middenduin 5.- Koningshof 6.- Caprera 7.- Schapenduinen 8.- Bloemendaalsebos 9.- Thijsse's Hof 10- Vogelenzang, routes nabij landgoederen Beeldbepalende gebouwen 1.- Nederlands Hervormde Kerk, Bloemendaal 2.- Elswout, alle gebouwen 3.- Theekoepels, w.o.Wildhoef en de Rijp 4.- Gemeentehuis 5.- In algemeen, villa's gebouwd eind 1800/begin 1900 6.- Huis te Vogelenzang 7.- Sparrenheuvel 8.- Watertoren a/d Zeeweg 9.- Boerderijen Veen en Duin gebied 10- Haringbuys huisje "Weilanden van 'de Beek', langs Kleverlaan. Zicht op Haarlem, vanaf Elswoutslaan. "Beeldbepalende gebouwen in Bloemendaal zijn voor mij die van veelal vóór ca. 1950, variè'rend van de lattenschuur achter Wildhoef of de twee wonin gen naast de overweg bij Overveen tot de struise villa's als die op de Koningshof of boerderijen aan de Doodweg (met het omringende landschap)." "Mijn favoriete wandelplekken: Veen en Duin pad, Krullen- laan en natuurlijk de Brederodelaan. Beeldbepalend maar ook beeldschoon: de dorpskerk op het Kerkplein. En landschappelijk heerlijk; het uitzicht over het meertje van Caprera." "Favoriet om te wandelen vanuit Haarlem Noord; Bloemendaal, tussen station en strand. Altijd weer anders in alle seizoenen en voor mij een noodzakelijk buitengebied voor het 'dichtbebouwde/dichtgebouwde' Haarlem Noord." Weiland van Elswout langs Elswoutslaan. Mét koeien s.v.p.l" Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004 15

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 17