Truus Bonarius, hoofd verpleging (Parochiekerk Zomerzorgerlaan, 8 juli 1953). Af sl uiting De constatering, dat het aantal deelnemers de laatste jaren sterk terugliep, deed het be stuur van de 'Parochiege meenschap Bloemendaal' na rijp beraad besluiten deze tra ditie te beëindigen. Een goed besluit, met pijn in het hart genomen. De tijden zijn ver anderd en de behoefte om deel te nemen, teruggelopen. De meeste tehuizen hebben tegenwoordig pastorale bege leiding en jonge zieken voe len zich niet meer aangetrok ken tot het Ziekentriduüm. De gemiddelde leeftijd lag daardoor boven de tachtig jaar. Maar ook de trouwe vrijwilligers hebben gemiddeld een respectabele leeftijd bereikt. Helaas zijn jonge vrijwilligers praktisch niet beschikbaar om zo maar drie dagen in de week zich voor dit werk vrij te maken. Ook dat is een gegeven van deze tijd. boterhammen, tractaties en drankjes rondgingen. Ziekentriduüm in Huize Boekenroode, klooster Alverna, rond 200Q. Op de achtergrond staat bisschop Bomers (met rode kalot). lichaam. Maar ook later lieten velen hun keuze vallen op het Ziekentriduüm, hoewel er meer aanbod kwam aan ontspan ningsmogelijkheden. Voor menigeen was het een feest van herkenning: blij elkaar na een jaar weer terug te zien, vaak zwaaiend vanuit hun bed of rolstoel. Naast de dagelijkse Eucharistievieringen en de laatste jaren de Woord- en Communiediensten, met opluistering van kerkkoren uit de omgeving, zorgden scholen, muzikanten en voordrachtskunstenaars voor een plezierige onderbreking van het programma. Traditiegetrouw kwamen de leerlingen van de Josephschool uit Bloemendaal met een optreden, en met mooie zelfgeschreven brieven voor elke zieke. Hieruit zijn vaak jarenlange briefwisselingen ontstaan. Welkom waren ook de bezoekjes aan de zieken van de pas tores uit de omgeving en van vrienden en bekenden, terwijl Nog éénmaal is er een Ziekendag gehouden en wel op 10 juni jongstleden in de parochiekerk aan het Bispinckpark. Een mooie en waardige afronding van een bijzonder initiatief van Pastoor Willenborg, een Ziekentriduüm, dat bijna tachtig jaar heeft plaatsgevonden. Met dank aan Mathilde van der Kleij-Molthof. 24 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 26