Huize Duinzicht, omstreeks 1929 (collectie van Berkel). stuk grond voor de aanleg van een boomgaard, een moes tuin en een kwekerij met kassen voor perziken, druiven, orchideeën, cactussen en bananen. Naar ontwerp van Deenik werd in 1910 een tuinmanswoning gebouwd naast de belendende boerderij (waar nu Klokkenwinkel Klaren is) aan de Vogelenzangseweg. Bij de zandafgravingen in de jaren twintig groef men een sloot naar de vijver achter het landhuis. Aldus kreeg Duinzicht met haar rozentuin, boom gaard en statig dennenbos rondom het landhuis geleidelijk het aanzien van een kleine buitenplaats. Toen Van der Hoop in september 1925 ongehuwd over leed, kwam het landgoed wederom in de verkoop. Een bro chure vermeldde een mooie beschrijving met alle bijzon derheden. Een verbouwing door Van de Wetering Over de nieuwe eigenaar, de heer H. van de Wetering uit Den Haag, is niet veel bekend, maar wel weten wij dat hij Duinzicht liet verbouwen door de prestigieuze Amsterdam se architect Pierre J.J.M. Cuypers. In 1928 moderniseerde men de voorgevel met de ingangspartij en in de zuidgevel verschenen op de eerste verdieping de kenmerkende half ronde ramen - vier aan iedere zijde van een gemetselde nis met een beeldhouwwerk. De firma P. Rijnierse en Zoon uit Overveen, in februari 1928 door Van de Wetering gemach tigd de bouwaanvraag in te dienen, voerde zeer waarschijn lijk deze verbouwing uit. De familie Dentz In 1930 kwam de heer Theodoor Carl Dentz, makelaar in tabak te Amsterdam, in het bezit van Duinzicht. Als merk waardigheid is bij deze transactie te vermelden dat ook de ke planter uit Ketandan op Java. Hij verfraaide de buiten plaats en gaf er de naam 'Duinzicht' aan. De Amsterdamse firma Z. Deenik Zn ontwierp voor hem een nieuwe dub bele koetsiers- en chauffeurswoning. De bestaande paarden stal voor drie paarden en de rijtuigremise werden uitgebreid met een garage voor twee auto's en met een machinekamer met gasketels die het landgoed van energie voorzagen. Later kwam hier een krachtige motor om de elektriciteit op te wekken. Ten zuiden van de villa kocht Van der Hoop een Sebastiaan Mattheus Sigismund Thomassen a Thuessink van der Hoop (1839-1925). Foto uit W. Wijnaendts van Resandt. 28 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 30