'Bloemendaal Commando' op de schietbaan te Overveen, kort na de oprichting (ca. 1902). en bij de huidige Bokke doorns, waren ook in gebruik als schietterrein. Met zwaar der geschut oefende men in het duin ten noorden van Zandvoort, op het zoge noemde 'Huzarenvlak'. De Kamperberg, die zijn naam dankt aan het kamp bij Kraantje Lek uit de Franse tijd, bleef in gebruik, tot in 1906 de schietbaan aan noordkant van de Zeeweg gereedkwam. Dames-schietwedstrijden onder leiding van onderofficieren van het Haarlems garnizoen op de schietterreinen in Bloemendaal. Augustus 1906 (in: Zondagsblad O.H.C., collectie W. Post 1906). geschikt voor het huisvesten van een Cavaleriegarnizoen. In 1814 werd dit geformeerd door het regiment Huzaren van Boreel, bestaande uit 27 officieren, 722 ondergeschikten en maar liefst 1000 paarden. Het schietterrein, waar de Bataafse Republiek en later ook het Haarlems Garnizoen oefende, lag in het duin bij de Joodse begraafplaats aan de Tetterodeweg en ten westen van Kraantje Lek. De twee exercitievelden van de Haarlemse cavalerie, bij de boerderij 'Middenduin' (de Kamperberg) De tegenwoordige Militairen- weg kreeg in 1 894 zijn naam vanwege het regelmatige ge bruik door de in Haarlem gelegerde militairen, die zich naar hun oefenterreinen in het duin moesten begeven. Schietverenigingen Het is opvallend hoe in het begin van de twintigste eeuw het verenigingsleven bij de burgers opgang maakte, schiet verenigingen inbegrepen. Haarlem maakte hier al heel vroeg een aanvang mee met de 'Vereniging tot Bevordering van 's Lands Weerbaarheid voor Vaderland en Koning' die uit 1866 stamt en niet lang daarna werd gevolgd door ver- 20 30ns Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, herfst 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 22