Erratu m Soms gebeurt liet toch. De redactie laat in de haast, maar dat is geen excuus voor onzorgvuldig werken, een verkeerde foto afdrukken. In het bloembollennummer (lente 2004) is op pagina 29 het bedrijfspand van de firma P. Bijvoet Co aan de Zijlweg afgebeeld. In het artikel zijn echter fragmen ten verwerkt uit een dagboek, door Henk Mandjes aangetrof fen in het archief van de R.K.-parochie in Overveen, waaraan naar alle waarschijnlijkheid Jaap en Jan Bijvoet de belangrijk ste bijdragen hebben geleverd. Hun bloembollenbedrijf heet te 'Gebrs. Bijvoet' en was gevestigd aan het Houtmanpad. Onze excuses. Lïndenheuvel In het zomertijdschrift 2/2004 is helaas bij het herinne- ringsverhaal van mevrouw Marcelle Brandt-Burdet de naam weggevallen van Jeroen van der Werff; hij is de maker van de foto van het echtpaar Brandt-Burdet. Lezing Bollenlandschap en bollenschuren, verleden en toekomst Dinsdagavond 26 oktober om 20.00 uur organiseert Ons Bloemendaal een lezing in het Dorpshuis Vogelenzang, Henk Lensenlaan 2a. Wij hopen niet alleen mooie dia's te zien, maar ook discussie los te maken over de toe komst van de bollenteelt in onze regio. De spreker, Peter Nijhof, is als Landelijk Coördinator Industrieel Erfgoed bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg sinds 1997 actief in de Zuid-Hollandse Duin- en Bollenstreek waar hij zich intensief bezighoudt met de herbestemming van bollenschuren. Vanuit die ervaring toont hij dit rijke bezit en voorbeelden van goede en slechte herbestem mingen. Over de provinciegrenzen heen stappend, zal hij duidelijk maken hoezeer het bollenlandschap ook voor Noord-Holland kenmerkend en onmisbaar is. De toegang is gratis. Wie vervoer wenst naar het Dorps huis in Vogelenzang kan contact opnemen met secretaris Joan Palijn, telefoon 023 - 5270190 (eventueel voice- mail inspreken) 32 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 3, herfst 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 34