\v Hï - Het in 1967 geopende filiaal van de Raiffeisenbank, voordien bakkerij Van Pessel. nr. 6a 6b In de tijd van de omnibusdienst Bloemendaal-Overveen- Haarlem was hier eind 19de eeuw het beginpunt en werden in dit pand de paardentrams van A. Koolhoven gestald. Begin 20ste eeuw komt in deze vorm van openbaar vervoer de klad. Dan begint P.N. Zwart hier met zijn stalhouderij. Nadien wordt de ruimte nog een tijd als garage door het PEN (Provinciaal Elektriciteitsbedrijf Noord-Holland) ge bruikt. De exploitatie en ontwikkeling van dit pand heeft samenhang met Freakz, de onderneming die aan de over kant op nr. 23 is gevestigd. nr. 4 La Posada, een nog betrekkelijk recent etablissement, past bin nen de horeca bestemming van dit pand. Immers eerder waren hier de 'Scottish Piper Club', het restaurant 'Village End' en veel langer geleden het al eerder genoemde 'Hotel Kennemerland' gevestigd. In 1886 deed Maas dit over aan de Amsterdammer Joh. Adr. van 't Riet en in 1891 vestigde zich hier de Haarlemmer C. Wafelbakker met zijn gezin. Na zijn dood in 1893 namen zijn dochters het beheer over. In 1912 werd het opgeheven. Na deze hotelperiode kende dit pand veel ondernemers. Balm begon hier met zijn vishandel in Bloemendaal, later maakte Cassee er zijn start met zijn wijnhandel 'Oud Kenne merland'. Van Rustenburgherweg tot H a rt e n I u st I a a n nr. 21-31 Dit blok van zes ruime woonhuizen uit 1903, aanvankelijk alle met een serre en een voortuin, is uiteindelijk getransfor meerd in een reeks winkelpanden uitgezonderd nr. 21. nr. 23 Freakz - the House of Beauty is een betrekkelijk kortelings hier gevestigd schoonheidsinstituut. Daarvoor had de fam. Th. Beemsterboer hier sinds eind jaren zestig een winkel in verf- en behangartikelen, maar ook met stomerij goederen kon men hier terecht. nr. 25 Holland Golf Center, gespecialiseerd in benodigdheden voor de golfsport, in 1980 door Gerard Snelderwaard van een voor ganger overgenomen, kwam in het pand waar eerder G. Cornelissen zijn 'maatschoenmakerij en reparatie-inrichting' dreef. nr. 27 Jacques Hensen, dames en heren coiffures, al voor de Tweede Wereldoorlog veranderd van woonhuis in een zakenpand. J.W.H. Bos-van den Enden opende hier toen een dameskap salon. nr. 29 Aan Goed Speel Goed ging vooraf de tot handwerkwinkel ver bouwde serre en voorkamer van de gezusters Bijster en de horlogerie die Jos G.A. Bakker hier vanaf 1956 gedurende ongeveer 12,5 jaar dreef. Na enkele jaren van leegstand begonnen Jeanne en Rainer Kleinsteuber er in 1969 hun winkel voor speelgoed- en modelbouw en breidden deze stapsgewijze uit. De tuin werd volgebouwd (1972), de voorpui vernieuwd (1975), de winkel onderkelderd en ach ter gelegen magazijnen verbouwd. Omstreeks 1998 volgde uitbreiding met een deel van nr. 31waardoor de modelaf- deling kon uitgroeien tot een van de grootste en fraaiste zaken op dit gebied in Nederland. nr. 31 Club Hockeyspecialist, tot voor kort in dit pand gehuisvest, zal inmiddels naar Haarlem zijn verhuisd. nr. 33 Couture K, met damesmode, kent sterk andersoortige voor gangers en ondernemingen, zoals interieurverzorging Oesterholt, en de ABN-Amro, en vanaf de jaren dertig een filiaal van Albert Heijn. 22 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4, winter 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 24