nr. 35 Lotus, het al decennia hier gevestigde Chinees Indisch restau rant. Voordien lag hier de schilderswerkplaats van B. Stals. nr. 39 Het Postkantoor, historisch interessant als één van de eerste gebouwen aan de oostkant van deze straat, diende in 1902 ter vervanging van een hulppostkantoor aan het Kerkplein. Daar werd het in het pand van kruidenier Staal geëxploi teerd door mej. Van Oord, die toen nog met de schaar de postzegels van de vellen afknipte. Het nieuwe postkantoor, aanvankelijk verhuurd, is later door het Rijk aangekocht en uitgebreid. Nr. 41-59: blok van 9 panden, in 1902-1903 gebouwd, nr. 41-43 Woon/winkelhuis, onderdeel van een blok van negen pan den uit 1902-1903, waarin de familie F. Wittgrefe vanaf de bouw huishoudelijke artikelen verkocht en er tot betrekke lijk kort geleden ook woonde. nr. 45 Thans Bizbizzy, kinderkledingboetiek. Voorheen gedurende vele jaren het tabak- en sigarenmagazijn 'Vorstenlanden' van Harteveld, overgenomen door K. Ouwejan Cz. en later voortgezet door P. Vos. nr. 47-49 Thans makelaarsfirma v.d. Schaaf Kooymans. Vanaf 1961 in gebruik door de Nutsspaarbank en Verenig de Spaarbank NV. In de jaren twintig hadden de Haarlemsche Brood- en Meelfabrieken hier een ves- tiging. Later volgde wo ninginrichter Gras Spoor, opvolger van de Fa. Joh.J. van Kempen. De opvallende voorgevel is een ontwerp naar 'Italiaans model' van architect Braaksma. nr. 53 Een pand dat in de jaren tachtig een bijkantoor van de Nuts spaarbank huisvestte en meer recent de NMB/ING. Voorheen was hier, vanaf 1933, gedurende veertig jaar een filiaal van de Haarlemse boekhandel A. Vernout, met J. de Groot als chef. Men verkocht boeken, maar men exploiteer de ook een leesbibliotheek. Aan Vernout ging vooraf de boekwinkel van C.M. Bladergroen. nr. 57 Hier is gevestigd Charlize, een winkel in lingerie en badmo- de. Vroeger was er lange tijd een drogisterij gehuisvest, door Windhorst in 1903 gestart, in de jaren vijftig overge nomen door K. de Groot. Medio jaren tachtig heeft International Movement Center van M. Schutte hier een tijdelijk onderdak gevonden. nr. 59 Antiek en curiosa Het Karbies, hier al weer een ruim aantal ja ren aanwezig, volgde op een lange periode dat er hier voor namelijk een kruidenierszaak was. Dit begon met de grutters- winkel van L. Verkooi. In 1909 volgt dan de comestibleszaak van Piet Rutte nazaat van de in Bloemendaal zo bekend ge worden familie van ondernemers in de zuivelsector. nr. 61a Modewinkel Entourage, voorheen Boutique Bloemendaal, een damesmodezaak die eind jaren tachtig in de plaats kwam nr. 51-53 Een thans leegstaand pand, wellicht met damesmodear tikelen als winkelbestem ming. Winkelstraat voor de reconstructie in 1985, in zuidelijke richting. change Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4, winter 2004 23

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 25