Slagerij van Abraham van der Ham (zelf in portiek) anno 1934 (fotocollectie Wim Post). van stomerij Azea.Jarenlang is deze plek onbebouwd geble ven. Ze diende als toegang naar de villa aan de Hartenlus- tlaan nr. 18 waar dr. Van Beusekom en later dr. Smalbraak woonden. nr. 63 Aan Gebr. Zonneveld met hun winkel in groente en fruit, ging vooraf een brood- en banketwinkel van P.C. Kaiser, maar eerder van Vermaat. Vóór deze periode was hier de motor- en rijwielhandel van J.M. Mudde. Nog verder terug had dit gebouw de functie van stal dienend als garage voor de auto van dokter Van Beusekom, zelf woonachtig aan de Hartenlustlaan. nr. 65 Slagerij J. Groot en Zn. Dit winkelpand met aangrenzende ruim te als slachthuis werd omstreeks 1907 gebouwd voor slager Abraham van der Ham. Deze oefende hier het slagersvak uit tot het einde van de jaren zeventig (zie bij nr. 32). nr. 75 Cor Cornet Coiffures, dames- en herenkap per. Begin 20ste eeuw hadden de gebroeders J. en P. Vermeer hier hun 'Eerste Bloemen- daalse Vruchtenhandel'In de jaren twintig trok drogist Wiebe Scheepstra, eerder gevestigd op de Korte Kleverlaan, naar dit pand. Scheepstra werd later opgevolgd door de fami lie W.G. Sesselaar. In 1970 nam opticien Geugies hier zijn intrek om een paar jaar later naar de overkant te verhuizen, naar nr. 26. nr. 83-85 De Bloemendaalse Apotheek huist sedert de jaren tachtig in twee bij elkaar getrokken winkelpanden. Deze stammen uit omst reeks 1903 en zijn ontworpen door bouwkundige W. van Blitterswijk. Vroeger was hier onder meer een depot van de Haarlemsche melkinrichting 'de Sierkan' en een manufactu renzaak van Nielen, voortgezet door A. Woudenberg. nr. 87-89 Electro Technisch Bureau Cassee, door C.J. Cassee in 1913 opge richt, is tot op heden nog steeds aanwezig en binnen de fa milie gebleven. van Schut en Vier dag, fotografen. Voor deze bestem ming tot fotozaak was hier de winkel met speelgoed en huishoudelijke arti kelen van J.W. van der Veer: vanaf het begin van de 20ste eeuw tot 1963. nr. 67-69 Het pand van Caprice Mode is bijzonder lang in handen ge weest van de familie Van Riessen. Pieter Elias Van Riessen begon hier in 1908 met zijn speciaalzaak in groenten en fruit. Zijn zoon Henk zette deze voort tot 1979. Vervolgens vestigde zich hier firma De Kroon met een delicatessenwin- kel, later 'Le Gourmet' genoemd. nr. 71-73 Foto De Jong, voorheen De Leeuw en nog verder terug de zaak nr. 91-93 Waardijk Schoenen, vanaf de jaren vijftig hier gehuisvest, ter wijl hier eerder ook al een schoenenwinkel was - gedreven door de gezusters Van Lierop. nr. 95 Goudsmederij Arnold van Dodewaard oefent hier sinds 1995 zijn bedrijf uit. Voordien had J.A. van den Enden, hier in 1904 begonnen als barbier, er tot in de jaren zeventig zijn kap perszaak. 24 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4, winter 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 26