Na hem is in dit pand Kadoshop Harlekijn gevestigd ge weest, gevolgd door Boutique Carabel, damesmode en bijoux. nr. 99-103 De Rabobank trok voor deze vestiging begin jaren tachtig twee woon-winkelpanden samen. Daarmee verdwenen twee fraaie voorpuien, nog door Mulder en Van Asdonk ontwor pen. In het ene (nr. 101) zat vanaf de bouw de winkel in dameskleding van J.J. Cator. In de jaren twintig kwam hier het sigarenmagazijn van Hillen, dat later door Mulder is overgenomen. Buurman patissier-cuisinier M.R. Hilbrands deed zijn zaak op nr. 103 in 1919 over aan Jacob Denijs, die zijn 'Banket bakkerij en kokerij Maison Denijs' een grote bekendheid in de regio wist te verschaffen. nr. 105 Bloemsierkunst Paul Hoogewerf is, na in de loop van de tijd bij herhaling van locatie te zijn veranderd, sinds het begin van de jaren zestig hier te vinden. Het pand dateert uit 1903. H. Beekman vond hier onderdak voor de rijwielzaak die men van de Fa. Hogenbirk had over genomen en tevens voor hun automobielhandel - met mer ken als Fiat, Delaunay Belleville en Peugeot. In 1933 echter begonnen de dochters van Pieter Crama hier een filiaal van de winkel in Haarlem. Men kon bij hen terecht voor baby artikelen, kousen en sokken, wol en ka toen, lederwaren en ook wel voor parfu merieën. Ook regelde men bestellingen en reparaties voor brillen en pince-nez. nr. 107 Rounders Junior, een winkel in kinderkle ding, is hier nog niet lang gevestigd. Voordien had Han de Kroon in dit pand zijn speciaalzaak in groen te en fruit, met als voorganger in dezelf de branche de winkel van Kaandorp. Voor deze winkels zich hier vestigden was dit perceel onderdeel van het auto mobielbedrijf van H. Beekman. Noten 1. W. Post: Herberg 'Het Dorren Hout', café 'Het Wapen van Bloemendaal' en 'Hotel Kennemerland', Bloemendaalse Contactblad nr.55, juni 1980. Winkelpanden, die plaatsmaakten voor de Rabobank. Bloemendaalseweg, vanaf Zomerzorgerlaan in noordelijke richting, met rechts de aaneengesloten rij van winkels. Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4, winter 2004 25

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 27