Adr. Cassée. Bierhandel met Bottelarij. Dorpsstr. 71,Bloemendaal. Adr. Cassée - Aanspreker Dorpsstraat 71. Bloemendaal. - vsvs». i i' i i"iuiiniiinir ssmitm TT mmm ;&$6> I «fn oi.i;- -i$si?*t#s«m WJ ^smrnm^mms (red: kruidenier) en daarnaast zat de slagerij van Arie Grootegoed (waar nu Pronk in zit)Stiens de boekhandel en een sigarenwinkel sloten de rij",.. J. PIJL (1908) in een gesprek uit 1982. 'Het wapen van Bloemendaal' van de familie Vogel aan de Boslaan. Beekman, toen nog een fietsenhandel, sloten de rij links. Later, toen Beekman op auto's overging, verhuisden ze naar de overkant. De Dorpsstraat van de rechterkant vanaf het Kerkplein: Piet Paraplu oftewel Piet de Zwart, de sigarettenhandelaar (nr. 24), de manufacturenwinkel van Dirk Houtgraaf (nr. 26), de comestibleswinkel van Pijl (nr. 28) en de bloemenzaak van de familie Koebrugge (nr. 32). Daarnaast was de opslagruimte van de fam. Rutte, met weer daarnaast het kantoortje van het architectenduo Mulder en Van Asdonk, het pakhuisje van loodgieter Dirk Walter en dan de familie De Graaf met hun kolenbedrijf. Daarboven zat schoenmaker R. Kasper, dan (waar nu Poelier Wals zit) de familie Nieuwenhuis die geen winkel had, de garage van Beekman en de smederij van Hogenbirk (op nr. 56). Dan volgde Van Kampen de aannemer, en op de hoek met de Zomerzor- gerlaan slagerij Kohier waar zich later de ijzerhandel van Zetstra vestigde. Naast hotel Welgelegen stond een houten huis waar twee dames in woonden, dan kwam Zuurbier Vertrouwd adres voor alle Medicinale en Bronwateren. EERSTE BLOEMENDAA1.SCHE BEGRAFENIS VEREENIGING "Ik ben een Bloemendaler in hart en nieren, ge boren op de Bloemendaalseweg 84, nu nummer 30. In 1905 hadden mijn ouders een zeer gespe cialiseerd kruideniersbedrijf. Mijn vader was van huis uit een expert op het culinaire gebied. Hun uitgebreide assortiment bestond uit vleeswaren en delicatessen en zo. Mijn vader beheerde boven dien ook tijdelijk een hotel in Wijk aan Zee (on geveer van 1922 tot 1940). Oorspronkelijk kwa men mijn ouders uit Rotterdam. Toen het winkelpand in Bloemendaal te koop kwam, zag mijn vader al helemaal die gespecialiseerde zaak voor zich. Het woon huis heeft-ie gekocht voor 5000 gulden. Culinaire hoogstandjes Van kinds af aan was ik aan het koken. Ik ging altijd mee met mijn vader om hem te helpen als hij op Duin en Kruid- berg stond te koken. Als men een partij aan huis had vroe gen ze mijn vader om een maaltijd te verzorgen. Hij heeft gekookt bij de oude heer Nienhuis op Vredeoord, bij villa Varenberg op de Hoge Duin en Daalseweg, bij de familie Vissering op 'Die Clinghe', bij de familie Van Tienhoven in Aerdenhout, bij de familie De Beaufort op de Rijperweg en zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Ik ging altijd mee. Ik herinner me nog een diner van Herbert, de oud-minister van koloniën, op Duin en Kruidberg, voor 40 personen: een exquise menu van 80 gulden per couvert en dat zo'n vijf enzestig jaar geleden! Verse zalm, kreeften, paté foie gras... Dat was me wat. Als men toen een diner aan huis hield was dat geheel in stijl. Ik weet nog dat meneer Vissering een speciale hoge auto had, hij was zelf nogal lang en hij kon in andere auto's niet rechtop zitten met zijn hoed op. De oude heer Stoop had ook een speciale hoge auto. De familie Stoop van De Rijp was een van onze allergrootste klanten, maar mijn vader heeft er nooit in huis gekookt. Ik heb mevrouw Carp nooit gezien. Wij mochten alleen maar in de catacomben komen achter het huis. Ik was als de dood voor die twee honden van hen. Aan de Lage Duin en Daalseweg, naast Laan-Croque, woonde de familie Laan-van Duiken met een enorme export aan Spaanse tafelrozijnen en amandelen - die wij ook verkochten. Van Dulken-aman- delen, dat was een begrip. Wij leverden vooral ontbijten aan hotel Duin en Daal. Elke 34 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4, winter 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 36