Van de redactie Ooit hoorde de winkelstraat van Bloemendaal bij de gronden van de buitenplaats Hartenlust, nu winkelt men er min of meer een eeuw lang naar hartelust. Vandaar deze speciale uitgave van het tijdschrift 'Ons Bloemendaal', waarin u - hoe kan het anders - heel veel beeld en verhalen 'van vroeger' vindt, maar waar het heden niet buiten beeld valt. Een eeuw winkels betekent ook: veel veranderingen aan panden en wegen, en veel winkeliers die komen, soms heel lang blijven, en ook weer gaan. Velen van u zullen zich de verschillende situaties en de winkeliers van weleer nog herinneren. Deze editie van het tijdschrift zou niet tot stand zijn gekomen als de speciaal voor dit doel gevormde 'winkelstraat-werk groep' zich niet zo fanatiek met ons had ingespannen; Christine van Meer, Joan Patijn, Wim Post, Hans Scheffer, Marianne Wehmeijer en Dick Wijstma hebben middagen en avonden met ons vergaderd, meegedacht en vooral meegewerkt. Christine, Joan en Marianne hebben elke winkelier een formulier met vragen gebracht, die ze na twee weken ook weer zijn gaan ophalen.Zij hebben aan den lijve ondervonden hoeveel winkels er eigenlijk in de winkelstraat staan. Ook Dick weet dat als geen ander: in alle vroegte stond hij enkele zondagen op een door zijn echtgenote vastgehouden wankel trapje om ieder pand op de gevoelige plaat vast te leggen. Het resultaat treft u in dit tijdschrift aan. Joan, Hans en Wim hebben samen met ons de binnenkomende artikelen bewerkt, foto's gezocht en gesprekken gevoerd en uitgewerkt. Ook veel dank voor alle informatie en foto's zijn wij verschuldigd aan de families N. Breen, H. van den Heuvel, Metselaar, R. Rutte en Wittgrefe, en niet te vergeten aan de 'zittende' middenstand. Wij hopen dat u extra geniet van Een Eeuw Winkelstraat JOAN JALINK-EISEMA EN PETER DE NATRIS Winterlezing Adriaan van der Hoop, bankier en mecenas Teylers Museum, maandag 10 januari 2005 Op uitnodiging van Ons Bloemendaal, de Vereniging Haerlem, de Stichting Santpoort en de Vrienden van het Frans Halsmuseum, houdt Norbert Middelkoop een dialezing over leven, werken en verzamelen van Adriaan van der Hoop, bankier en mecenas. U bent welkom in Teylers Museum op maandagavond 10 januari 2005. Aanvang lezing 20.00 uur, koffie en thee staan klaar vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Een introducé is toegestaan. Geef u op bij Joan Patijn, telefoon 023 - 5270190 06-27072966 of patijnl2@zonnet.nl Voor meer informatie kijk op pagina 47 van dit nummer. 4 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4,winter 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 4