het huis kregen absoluut gefaald hebben in enigszins doel treffend onderhoud. Je kunt je de vraag stellen of het niet bij alle betrokkenen aan werkelijke zorg heeft ontbroken: de huurders of gebruikers, de door de familie aangewezen beheerder, de kopers van 1959 (een exploitatiemaatschap pij), en op de achtergrond de gemeente. En de Burdets? Het artikel zwijgt over de omstandigheden van hun vertrek (de enige tekortkoming), maar het was, objectief gezien en met kennis achteraf! -, niet erg realistisch van hen te den ken dat het voor Lindenheuvel een goede oplossing was dat zij, geëmigreerd en wel, eigenaar bleven en een zo bewer kelijk huis en goed in handen gaven van mensen die er geen werkelijke binding mee hadden. Ik denk aan de verhalen van tuinbaas Jager, ook in het artikel genoemd, met wie wij na onze komst op Overbeek veel contact hadden. Hij was volstrekt loyaal aan de familie, vooral mevrouw Burdet, maar je hoorde in zijn verslagen van wat hij sinds 1951 had meegemaakt zijn frustratie over wat hij zag als zijn opdracht, een oog te houden op Lindenheuvel. Die taak ging hem geheel boven zijn macht. Hij zou nooit in de mond genomen hebben dat de Burdets Lindenheuvel aan z'n lot hadden overgelaten, maar wel liet hij doorschemeren dat de drang om te vertrekken bijzonder sterk was geweest. Misschien is mede daardoor een afdoende oplossing voor het beheer van Lindenheuvel in goede bedoelingen blijven steken? Bij al het plezier dat je beleeft aan de verhalen over en de foto's van het Lindenheuvel van weleer is het moeilijk te verteren dat een zo prachtig huis door regelrechte verwaar lozing verloren is gegaan." Het Historisch Museum Zuid- Kennemerland zoekt bestuursleden Groot Heiligland 47, 201 1 EP Haarlem, Postbus 5398, 2000 GJ Haarlem. Telefoon: 023-542 24 27; e-mail: info@hmzk.nl, website: www.hmzk.nl Bezuiniging heeft onder meer geleid tot het niet-vervullen van belangrijke vacatures, waaronder die van directeur. Daarmee accepteerde het bestuur de noodzaak om de be langrijkste directietaken zelf te gaan verrichten. Het be- stuurswerk is daardoor veelzijdiger, maar ook omvangrijker geworden. Daarnaast streeft ons museum ernaar om duide lijker te participeren in culturele activiteiten binnen onze regio. Dit leidt tot meer overleg met de daarbij betrokken instanties en collega-instellingen. Onze bestuursleden willen de werklast op het niveau hou den dat een enthousiaste vrijwilliger plezierig vindt. Daartoe zoeken wij een uitbreiding met één of meer collega's. Wie herkent zich in het profiel? Enige bestuurlijke en/of managementervaring Affiniteit met - liefst ook kennis van - historie en cultuur, speciaal van Haarlem en omgeving 8 Flexibele agenda, waarin - zo nodig - wekelijks twee tot drie dagdelen kunnen worden vrijgemaakt (vakanties uitge zonderd) Woonachtig in Haarlem of aangrenzende gemeente. Nadere informatie wordt u gaarne verstrekt door: dr. B.J.C.M. de Vet (voorzitter) tel:023-525 33 05, drs. J.F.L.C. van Emmerik (vice-voorzitter) 023-547 57 30, A.J.M. Neelissen (secretaris) 023-526 28 52. Kalender 2005 'Vorm op Maat' (Bloemendaalseweg 256, Overveen) heeft recentelijk een kalender voor het jaar 2005 uitgebracht. Iedere maand is verluchtigd met een oude prentbriefkaart uit de verzameling van Renate Snel alle betrekking heb bend op locaties in Overveen. Wellicht een geschikt kerstcadeau? Prijs €12,95. 48 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 4, winter 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 50