Archiefdienst voor Kennemerland zijn afspraken gemaakt die waarborgen, dat Ons Bloemendaal zo min mogelijk belemmering ondervindt bij de toegang tot het onmisbare archiefmateriaal. Op 30 oktober deelde Ons Bloemendaal iir het Rijksarchief Noord-Holland een stand met de Vereniging Haerlem op de historische markt met het thema Scholen. Onze invalshoek was het aandeel dat historische verenigingen kunnen heb ben in het omgevingsonderwijs op de basisscholen. Van belang zijn ook de contacten die door het bestuur worden gelegd op de regiovergaderingen van de historische vereni gingen. Ten behoeve van de uitgave in 2005 van een monografie over de Aerdenhoutse schilder Oscar Mendlik vroeg en ont ving Ons Bloemendaal subsidie van een aantal cultuurfond sen. Aan het kerstgeschenk voor de Bloemendaalse gemeenteamb tenaren, een gids langs beelden in de openbare ruimte, droeg ons bestuurslid], Patijn inhoudelijk een steentje bij. Met veel plezier nemen we deel aan het overleg van de stichting Bloemendaal Initiatief om dit jaar te komen tot een waardige herdenking van Bloemendaal 1940-1945. Bestuur Nadat zij vele jaren achtereen met groot enthousiasme redacteur/bestuurslid is geweest, nam Florentine van Eeghen-Elias afscheid. Na haar vertrek werd organisatiedes kundige Marianne Wehmeijer-Dorgelo in het bestuur wel kom geheten. Om haar afscheid te markeren plantte Florentine van Eeghen in het Simon de Heerplantsoen bij de Zomerzorgerlaan een tam me kastanje, symbool voor het feit dat zij zich altijd zeer voor de natuur heeft ingezet. Een eigen historisch centrum voor Ons Bloemendaal is nog niet in zicht. Na de verkoop van de Haringbuys werd met wethouder Van den Heuvel gesproken over de tuinmans woning links van het gemeentehuis. Wij hebben nog geen reactie van de gemeente ontvangen om dit pandje te mogen betrekken ten behoeve van onze archiefruimte, bestuurs- en werkgroepvergaderingen etc. We wachten met spanning af. Groen Geplande rioleringswerkzaamheden waren voor de gemeen te aanleiding de hele Julianalaan in Overveen opnieuw in te delen, waarbij 43 gezonde linden gekapt zouden worden. Aanleiding voor de aanplant indertijd van die 'herinnerings bomen' vormde de geboorte van prinses Juliana in 1909. Nadien is bij noodzakelijke vervanging steeds gekozen voor bomen van dezelfde soort, zodat de 'Lindelaan' intact kon blijven. Onnodig te zeggen dat Ons Bloemendaal, samen met vele buurtbewoners, tegen de kapplannen stelling heeft genomen. In 2005 volgt de uitspraak van de commissie voor bezwaar en beroep. Tijdens het bezoek van de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland aan Bloemendaal op 29 oktober, heeft Ons Bloemendaal de heer Borghouts verteld tegen het politieke plan te zijn voor een Brouwerskolktracé naar de Randweg, langs de Brouwersvaart dwars door het Haarlemse Westelijk Tuinbouwgebied. Gelukkig delen de gemeente Haarlem en de provincie Noord-Holland onze mening. Het zal geen verwondering wekken dat Ons Bloemendaal ook geen goed woord over heeft voor politieke plannen om een rondweg om Vogelenzang aan te leggen, door de landschappelijk zo unieke strandvlakte met de groene weilanden en monumen tale boerderijen en langs de stoep van Huis te Vogelenzang. De waterafvoer van de kunstgrasvelden bij Hockeyclub Bloemendaal maakt alsnog de aanleg noodzakelijk van een nieuwe duinrel door het weiland van het Meertje van Caprera. Loes de Vita heeft zich hiermee bezig gehouden en het mede mogelijk gemaakt dat de stem van de bij uitstek De theekoepel van Wildhoef (United Photos de Boer bv). Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 1, lente 2005 7

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 7