Boekenrode, 179S. ken geweest, van Yellowstone Park tot Grand Canyon, tot Las Vegas wat een onbetekend dorpje was. Maar ook o.a. in Panama en Cuba. Na een jaar omzwerven ben ik terugge gaan naar Nederland en Rom is doorgegaan naar Japan en China en zo. Zandvoortsch Duin Ik heb me altijd bemoeid met het beheer van onze Zandvoortse goederen. Die zijn langzamerhand geliquideerd omdat de familie nogal groot is. Oorspronkelijk was het duingebied van de familie Barnaart. Mijn grootmoeder De Favauge, die getrouwd was met kolonel De Favauge was van huis uit een freule Barnaart; zij heeft het Zandvoortse duin tot aan de grond van de erven Van der Vliet (halverwege de Zeeweg) ingebracht als erfdeel. Het Circuit van Zandvoort hoorde nog bij onze familie Quarles. In 1914 is het grootste deel van ons duingebied verkocht aan de Amsterdamse waterleidingen. Dat was voor mijn tijd. Toen Zandvoort zich begon uit te breiden hebben we veel in bouwterreinen gedaan. Paarden en honden Mijn drie broers waren allemaal hockeyers, ik had meer lol in paarden en honden. Ik ben een reuze liefhebber geweest van jagen met honden. Op mijn eigen grond hier op Varenhof, heb ik een kerkhof waar zesenveertig honden van mij liggen. Alleen de hele goede voor de jacht. Als het geen goede jachthonden waren, gingen ze de burgermaatschappij Vroeger liep Leyduin van Woestduin tot Boekenrode. In 1911 is de paardenrenbaan in Woestduin opgedoekt. Ik ging er als klein ventje wel paardrijden met mijn vader. En ik heb de tribunes ook nog gekend. Jeugd Ik zat in Haarlem op de HBS en daarna op de Handelschool aan de Raaks, dat waren toen dus hele nieuwe gebouwen. Ik was bij de Reserve-cavalerie jaargang 1920, ben zo opge leid en geregeld opgeroepen tot de de Tweede Wereldoorlog. Toen ben ik eruit gestapt. Er waren toen geen paarden meer. Ik zou moeten overstappen op de mechanisatie en daar heb ik geen verstand van en geen lief hebberij aan. Mijn ouders woonden vanaf 1920 in Kennemeroord tot mijn moeder in 1948 overleed en Kennemeroord werd opgedoekt. Ik had drie broers en een zuster. Zij is in 1948 gestorven toen ze 61 was. Mijn drie broers zijn allemaal oud gewor den. Mijn broer Jaap werkte bij de Handelsmaatschappij. Mijn broer Piet was directeur van de Maatschap Zand voortsch Duin, waar ik ook bij zat. En mijn derde broer Rom heeft een wereldreis gemaakt van 3 jaar. Voor die tijd, rond 1922, een uiterst unieke aangelegenheid, vliegtuigen bestonden nog niet. Ik ben op mijn drieëntwintigste een jaar met hem meegereisd. Rom leerde voor cowboy op een cowboyfarm in Amerika, en daar heb ik ook als cowboy gewerkt. Reuze interessant. We zijn samen op allerlei plek 18 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 18