in, die gaf ik weg aan kennissen. De top-honden heb ik altijd zelf gehouden. En die blijven hier tot hun dood. Miijn eerste hond kreeg ik toen ik vijf jaar was, een spaniel. Na mijn trouwen had ik meerdere jachthonden. Ik fokte ook veel, had eigen kennels. De jacht Ik ben een echte jachtliefhebber. Wij hadden een eigen jachtterrein in de Amsterdamse waterleidingduinen. De Kennemer Golf en het jachtterrein in de noord - waar nu het circuit is - verhuurden we. Hele mooie jachten waren dat. Ik kan wel zeggen de allerbeste jachten van Nederland, die echter allemaal naar de bliksem zijn geholpen door het wanbeheer van de gemeente Amsterdam, die er vossen in heeft gebracht. Nu zit er geen beest meer. Vroeger schoot je er een paar duizend fazanten per jaar, hoofdzakelijk wild, en een heleboel konijnen. Je kunt voor of tegen jacht zijn, maar ook de hele vogelstand is naar de bliksem. Ik heb een uur gereden door dit watergebied, door het haasvlak, door het vogelveld, ik heb niet één fazant gezien en niet één konijn. Vroeger liepen hier vanaf maart overal hanen met hennen te pronken. De eksters roven eieren en kuikens, die moet je niet beschermen, en de vossen ook niet. Natuurmonumenten doet er helaas ook aan mee; de stich ting had goede relaties onder allerlei jagers die hen veel ter reinen hebben gegeven. Maar het is volgens mij nooit de bedoeling geweest dat er niet meer gejaagd zou worden. Toen W.J. Luden Koningshof schonk, was het niet de be doeling dat er nooit meer gejaagd zou mogen worden. Zelfs de erven Van der Vliet is het jagen daar ontzegd. Dat vind ik onrechtvaardig. Als je familie zulke giften doet aan zo'n ver eniging, mag je er nog wel enigszins van profiteren. En intussen laat men die vossen in leven. Die hebben zich in deze buurt overal genesteld, die krijg je echt niet zomaar weg. Vroeger had ik hier kippen, die zijn allemaal opgevre ten. Vroeger liepen hier fazanten rond, allemaal weg. En bij Het weidse uitzicht rond Boekenrode inl 795. Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005 19

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 19