Jonge fazantjes, Blonde Duinen, Verkade-album van Jac. P. Thijsse, Zaandam 1911. de Koekoek halen ze eenden weg. En bij Alverna kippen. En dan komen biologische studenten vossenontlasting onder zoeken en constateren dan dat er geen fazantresten in zit ten. nogal wiedes, als er geen fazanten meer zijn. Die gouden hoorn is een echt kunstwerk. Het heeft een gla zen binnenstuk en is in zilver gegraveerd.In vroegere dagen werd hij tentoonge steld in het Teylers Museum. Toen de oude heer J.T. Kremer van Duin en Kruidberg, de oud gezant en minister, vertelde dat hij de hoorn zonder veel proble men uit het Teylers mee had kunnen nemen, verdween de hoorn meteen in een bank kluis. Hij wordt alleen maar tevoorschijn gehaald bij ech te feestelijkheden. Ook bij zilvertentoonstellingen, bij voorbeeld in het Frans Hals Museum, wordt de hoorn door ons beschikbaar gesteld. Als president drink ik de dronk aan de patroon op: 'Ik drink dezen hoorn op onze waarde patroon St. Hubert, op de bloei van het gilde en op de goede verstandhouding van de broeders onderling'. En dan klok ik hem helemaal leeg en geef de lege hoorn aan de oudste broeder. We hebben een vast aantal van 35 broeders. Het bestuur van St. Hubert bestaat uit de president, dat ben ik zelf, en vier raden. De leden komen uit het hele land. Het blijft jammer dat je niet daadwerkelijk met elkaar op jacht gaat, maar met die kleiduiven zie je elkaar ook nog es met het geweer. Vroeger jaagden we bij Oosterduin en bij Vaart en Duin. En zelfs op de Burg. Den Texlaan en de Vondellaan, waar nog geen huis stond. We jaagden hele dagen toen" Gilde van St. Hubert Ik ben voorzitter van het Gilde van St. Hubert in Haarlem. Dit oude jagersgilde dateert van 1600, Ik ben gouden hoorndrager, omdat ik meer dan 50 jaar lid ben. Dat gilde heeft heel veel Berkhouten, Van Wickevoort Crommelinnen, Quarles-sen en Van Lennepen gekend. Eens per jaar hebben we een groot diner van het jagersgilde. Toen de jacht hier nog goed was, was het de gewoonte dat de jagers van Noord-Holland de broeders van elders vroe gen hier een dag te komen jagen. Er zijn hier geen jachtter reinen meer en dus hebben we dat op een andere manier opgelost. Elke zomer houden we een schietdag op de schietschool in Biddinghuizen, waar we op kleiduiven schieten. Dan komt het hele gilde bij elkaar. Met dank aan jonkheer Drs. H.P. Quarles van Ufford. 20 Ons Blöemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 20