Erratum Tegenwoordig kan het 'zetduiveltje' zelden nog de schuld krijgen voor fouten in de tekst. Gewoonlijk heeft de redactie een steek laten vallen. Zoals het geval is in het bijschrift bij de groepsfoto op blz. 1 8 van de vorige aflevering. De afge beelde huisarts Van Oldenborgh is niet de man met bril, maar de ander op deze rij. H. Vermeer attendeerde ons op deze misstap en vermeldt voorts: "ür. Van Oldenborgh is jaren voor het huwelijk van mijn ouders en toen wij nog thuis woonden onze huisarts geweest. Mijn ouders waren patiënt bij hem tot hij naar Friesland verhuisde. En zij hebben tijdens het begin van hun huwelijk nog in Overveen bij hem ingewoond. Dr. Van Oldenborgh had kippen en mijn vader ook en ze waren altijd met die kippen in de weer, o.a.met de broedmachine die mijn vader in de kelder had staan." Mevrouw J.C.FF. Frederikse-Dyserinck, zelf in dit hospitaal werkzaam geweest, zag dat Van Oldenborgh, een broer van haar moeder, in dit bijschrift is verwisseld met de heer Ramkema die indertijd in dit ziekenhuis belast was met de boekhouding/administratie. O. Mendlik 1871-1863 Abusievelijk is bij het artikel over Oscar Mendlik en zijn zeegezichten en portretten (tijdschrift 1) de mededeling weggevallen dat de foto's van de afbeeldingen zijn gemaakt door de Haarlemse fotograaf Ben Glas. Excuses hiervoor. Jo Vincent Van Jaap Prinsen, directeur van de Gemeentelijke Muziek school Bloemendaal, gaf het artikel in het lentenummer over Jo Vincent aanleiding tot de hierna volgende reactie. "Met veel plezier las ik de interessante verhalen over het beroemde Hongaars Strijkkwartet en de al even befaamde Jo Vincent. Toen wij indertijd woonden aan de Wüstelaan 35 in Santpoort-Zuid, werd ons verteld dat in dat huis ook een van de leden van het kwartet had gewoond. Voor ons leuk om te weten en romantisch te denken, dat dit 'musisch' huis onze uitvalsbasis voor vele jaren zou zijn. Met pensioen vertrokken bij het Koninklijk Concertgebouw orkest en sinds begin 2004 veel meer onbelemmerd te leven, bemerkte ik in Jo Vincent's artikel, dat zij na haar afscheid eveneens buitengewoon genoot van de verkregen grote vrijheid. Publiek en applaus is heel goed om te mis sen. Als je decennia lang hebt gemusiceerd ben je inderdaad 'oververzadigd'! Het was mij bekend waar zij woonde. Nieuw was dat zij in de r.k.kerk van Overveen een enkele maal zong. Terecht gaf ze aan dat in deze kerk sprake is van een goede akoestiek." Freijser, vijftig jaar schoenmakers De beknopte mededeling in het overzicht over de jubileren de winkelstraat (winter 2004) gaf Guus Freijser (193 1) aanleiding tot het volgende. "Mijn vader Jos J.M. Freijser (1898-1976), geboren te Hulst, werd als zoon van een schoenmaker al op vroege leeftijd ingewijd in de geheimen van het vak van schoen hersteller. In 1927 begon hij zelf achter de toenmalige r.k.kerk aan de Zomerzorgerlaan een schoenmakerij (op nr. 26). In de loop der jaren breidde hij deze uit - eind jaren dertig telde de werkplaats 5 medewerkers voor het uitvoe ren van schoenreparaties. Ook mijn moeder was er vaak 30 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 30