Meerenberg, steendruk G J. Bos, ca. 1865. Bij het ter perse gaan van dit tijdschrift maakten B&W Bloemendaal bekend, 40 koopwoningen minder op het PZ-terrein toe te laten dan de maximale hoeveelheid van 350 woningen. Die vermindering mag echter niet ten koste gaan van het aantal huurwoningen (90) dat staat gepland. De Ijsvogel Heeft de rubriek 'Tussen het Groen' uw belangstelling gewekt en wilt u nog veel meer weten van de ijsvogel en van andere natuurprojecten? De websites www.ijsvogels.nl en www landschapnoordholland.nl geven nog meer infor matie. Een aanrader! Broodje aap PZ-terrein? Verminder het aantal woningen en geef de dan vrijkomende gron den terug aan de natuur. Dit recept beoogt een einde te maken aan eindeloos (juridisch) getouw trek en een halt toe te roepen aan de thans zo snel toenemende ver loedering van gebouwen en ter rein. Het strookt bovendien met een, telkens weer genegeerd, uit gangspunt voor de herinrichting van het PZS-domein: ontwikkeling gericht op het behoud, zo moge lijk zelfs versterking, van de cul tuurhistorische en ook ecologische waarden. Inmiddels hebben pro jectontwikkelaar en milieu organisaties deze beleidslijn uit de koker van C. Hakstege (voormalig voorzitter van de raad van bestuur van projectontwikkelingsgroep ABNAmro/ Bouwfonds Nederlandse Gemeenten) omarmd. Leden van de Vereniging Natuurmonumenten, ervan door drongen dat een uniek landgoed naar de bliksem dreigt te gaan, steunen deze gedachte. Ze dringen er daarom bij de provincie op aan een (groot) deel van het gebied terug te kopen. Om dit financieel mogelijk te maken stellen ze de provincie voor af te zien van de voorgenomen aankoop van het landgoed Jagtlust te 's-Graveland. Hierbij benadrukken ze dat Jagtlust al in sterke mate bescherming geniet en op geen enkele wijze wordt bedreigd, terwijl bij het PZ-terrein in beide opzichten van het tegendeel sprake is. Het voorgaande is geen 'broodje aap', al lijkt de provincie het in eerste instantie als zodanig op vatten. De overmatig snelle reactie (geen geld en eerder behoefte aan uitbreiding van bouwmogelijkheden in Kennemerland) duidt hier op. Hopelijk krijgt dit voorstel toch nog serieuze aandacht. Wordt vervolgd? Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005 33

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 33