(foto 1947). Opnieuw verlies voor De Voorbuurt Enige tijd geleden werd mijn aandacht getrokken door een kort berichtje in het Haarlems Dagblad, dat in de vergade ring van de gemeentelijke commissie Grondgebied het agendapunt 'sloopaanvraag Bakkerlaan 6' zou worden behandeld. Tijdens de vergadering werd medegedeeld dat er nog geen 'formele' sloopaanvraag was ingediend en dat derhalve het punt van de agenda werd afgevoerd. Maar het gevoel dat de houten opslagloods, bekend als de schuur van Rouwens, daterend uit 1840 en al vele jaren geleden aange wezen als gemeentelijk monument, direct met sloop bedreigd wordt, bleef levensgroot aanwezig. De loods van Rouwens, met de typische geschilderde gor dijntjes op de ramen en de beneden het huidige niveau van de weg liggende voorgevel vertelt ons iets over de geschie denis van de Voorbuurt, die samen met het Kerkplein tot de oudste buurten van Bloemendaal behoort. Niet voor niets is er een bestemmingsplan opgesteld waarin nadrukkelijk gesteld wordt dat de Voorbuurt extra bescherming verdient en waarin gepleit wordt voor uiterste zorgvuldigheid bij het omgaan met wat ons aan historische bebouwing ter plekke nog rest. De historische houten loods speelt een belangrijke beeldbe palende rol in de Voorbuurt, sloop en nieuwbouw in de vorm van een appartementengebouw op die plek zou een ingrijpende aantasting betekenen van de nu nog overwe gend kleinschalige bebouwing. Het lijkt meer dan de moei te waard om tot het uiterste te gaan in een pleidooi de schuur niet alleen te sparen maar ook, indien enigszins mogelijk, in ere te herstellen. Jet Slagter - Wieringa 34 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 34