Van de redactie Bij het ter perse gaan van dit tijdschrift wil het nog niet echt zomeren, maar blaadjes en bloe sem tonen zich al weer hoopvol. Kale tuinen worden weer voller en tussen kruip- en sluipge- was is de aarde al bijna niet meer te zien. Ook het grote Middenduin, een van de mooiste natuurgebieden in Nederland, staat bijna in bloei. Wij zijn fotograaf Harm Botman dankbaar dat hij dat stukje moois op de gevoelige (voor)plaat heeft weten vast te leggen. En ook zijn we blij dat boswachter Marijke Dirkson haarfijn uit de doeken doet wat er zoal gebeurt om de 'natuurlijke groei' in het Middenduin te stimuleren. In deze zomereditie start een nieuwe rubriek van Loes de Vita, bestuurslid van Stichting Ons Bloemendaal. Loes de Vita zal met regelmaat schrijven over het 'groen' in onze gemeente, in de meest brede zin van het woord. In vroegere tijden 'toen er nog bijna geen hui zen waren', benutte men de mooie dagen om buiten te zijn. Daarbij waren jachtpartijen bij zondere evenementen die, zo is de indruk uit de bijdragen van zowel Vrijland als van W. Quarles van Ufford, nog niet aan de hedendaagse strenge kritiek stonden blootgesteld. Om deze zomer een extra feestelijk tintje te geven, organiseert Ons Bloemendaal speciaal voor de donateurs een zomerse excursie naar Museum Van Loon in Amsterdam. U leest er alles over op de volgende pagina's. Tenslotte nog dit: zestig jaar geleden overleed dr. Jac. P. Thijsse en bestaat zijn Hof bovendien tachtig jaar. Dat was voor ons aanleiding om een artikel op te nemen over zijn Bloemendaalse woning.... en om wat betreft het illustratie materiaal rijkelijk te putten uit zijn zo befaamde Verkade-albums. Wij wensen u een heerlijke lange zomer. Peter de Natris en Joan Jalinic-Eisema 4 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 2, zomer 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 4