Oproep De huidige bewoners zijn erg geïnteresseerd in wetens waardigheden over hun huis, tuin en directe omge ving, dan wel in oude foto's. Ook andere informatie omtrent het chemisch fabriekje, dat ooit op het terrein heeft gestaan - wie was de eigenaar, wat werd er geproduceerd, wanneer werd het gesloopt - is meer dan welkom.Weet u iets meer? Graag contact met de redactie! Bij voorbaat dank. opnieuw gevoegd en gezandstraald, de toren van lei voorzien en er is overal dubbel glas aangebracht. Maar bij dit type huis gaat het natuurlijk ook om de details. Liefde voor het authentieke detail is één ding, het kunnen vinden van vakmensen is een ander. Dat blijkt overigens gelukkig best mee te val len. Als het gaat om zaken als daklijs ten, bewerkte deuren, glas-in-lood dan zijn er voldoende vakmensen die kunnen restaureren of 'nieuw-oud' kunnen maken. Zo is er ook een nieuw-oud hekje gekomen boven op de toren zoals het huis volgens een oude foto moest hebben. Daar moest natuurlijk wel een torenhoge kraan aan te pas komen. Over rooien en planten De tuin kwam, na alle werkzaamhe den, dit voorjaar het laatst aan de beurt op basis van het ontwerp van de vrouw des huizes. Eigenlijk was het in de oude staat meer bos dan tuin want de vorige bewoners lieten bewust de natuur haar gang gaan. De grote, rechthoekige vijver neemt een promi nente plaats in en de ruimte die het bos ooit verhulde, is voor elke voor bijganger opzienbarend. Ooit lag er op 8 meter van de achter gevel volgens de tekeningen een tuin huis en de bij spitwerk aangetroffen fundamenten vormden daarvan het harde bewijs. Nu is er een nieuw tuinhuis gebouwd aan de zijkant. De tuin completeerde, zo'n klein jaar na de start, de ingrij pende renovatie. Villa Dymphna prijkt nu prominent met haar schoonheid op de hoek van de Bloemendaalseweg en de Ter Hoffstedeweg alsof ze niet 110 jaar oud is. Foto's: AvK en particulier bezit 18 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 3, herfst 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 18