"Stichting Ons Bloem endaal is een belangrijke factor in de besluitvorming". Een gesprek met burgemeester Wim de Gelder door Hans Scheffer Groen is onze gemeente absoluut maar met politiek links wordt Bloemendaal nooit geassocieerd. Toch hebben we nu een burgemeester die beide adjectieven in zich verenigt. Wim de Gelder is van GroenLinks en draagt - althans bij officiële gelegenheden - de ambts keten die bij deze gemeente hoort. Hij doorstond met glans de selectie procedure en liet een stoet WD'ers ver achter zich. Daarmee werd hij één van de zeven burgemeesters van die progressieve signatuur in Nederland. Een opmerkelijk feit, tussen haakjes, is overigens dat ook de commissaris van de koningin in onze provincie, Borghouts, van GroenLinks is. Mooie gelegenheid voor Ons Bloemendaal om eens nader kennis te maken met De Gelder. Lang geleden serveerde de secretaresse koffie in een Wedgwood-kopje op een zilveren dienblad; nu bedient Wim de Gelder zelf met zwier het kof fieapparaat in zijn ruim bemeten kamer in het gemeente huis. Slank, licht verkouden, pak met brede krijtstreep, fel rode das, al inschenkend: "Die eerste maanden waren cruci aal maar ik heb geen weerstand ontmoet. Ik paste kennelijk naadloos in het profiel van de gevraagde competenties. Maar ik besefte dat het hier even wennen was aan het idee. En voor mij was het óók een hele overgang. Ik was wethou der Welzijn en Sociale Zaken in IJsselmonde, één van de elf deelgemeentes van Rotterdam en dan ook nog parttime. Die deelgemeente had overigens wel 65.000 inwoners, het bestuursterrein was natuurlijk relatief smal maar gezien de samenstelling van de bevolking gecompliceerd. Ook de afstemming met Rotterdam was natuurlijk niet simpel" Wim de Gelder afficheert zichzelf graag als een liberaal GroenLinks-man. Dat hoeft vandaag de dag geen contradic tie te zijn, stelt hij, verwijzend naar Femke Halsema's boek 'Vrijheid als ideaal'. Begonnen met een combinatie van een studie bouwkunde in Delft en ontwikkelingswerk in Mali, moest hij na vier jaar om gezondheidsredenen stoppen en startte hij een onderneming in theatervoorzieningen. Maar naast de succesvolle zaken bleef hij geïnteresseerd in een maatschappelijke functie en zo kwam hij in het bestuur van de deelgemeente. En nu dus al weer een half jaar bekleedt hij het hoogste ambt van de gemeente Bloemendaal. Maar hoe ziet de toekomst van burgemeester De Gelder en Bloemendaal eruit? In het vorige nummer publiceerde scheidend voorzitter Michiel Spoor een open brief aan de politieke partijen waarin werd aangegeven welke ontwikke lingen binnen onze gemeente kritisch en nauwlettend zou den moeten worden gevolgd. Desgevraagd stelt de burgemeester dat de Stichting welis waar in juridische zin niet geraadpleegd hoeft te worden maar dat hij toch een groot voorstander is van raadpleging om zo een groter draagvlak te verkrijgen. Dus wat ligt er meer voor de hand dan (spontaan) de lijst met aandachtspunten met hem door te nemen. Allereerst: de bebouwing en ontwikkeling van het Provinciaal Ziekenhuis. "Dat is nu in de uitvoeringsfase. Aardig om te weten dat er nog een kleine grenscorrectie is geweest met Santpoort. We hebben er enkele meters bij gekregen. Het hoofdgebouw is een rijksmonument maar de interpretatie van dat begrip is niet eenduidig en niet altijd duidelijk. Zo gaat het bij dit predikaat bij enkele delen van het gebouw om de contouren en eigenlijk is daarbinnen van alles mogelijk. Maar we komen er met deze projectontwikkelaar wel uit. Er komt sociale woningbouw voor ouderen en er worden koopwo ningen gebouwd in het midden en hogere segment. Wat betreft de omgeving: voor het enorme terrein zorgen we voor een parkstructuur en wordt de lijn naar de duinen glooiender gemaakt." En de situatie in uw achtertuin, Lindenheuvel? "Dat is niet onze achtertuin, het is absoluut een gescheiden gebied. Het is wel mijn achterbuurman, Luigi Prins. Hij was dan ook bij mijn installatie aanwezig en ik heb een bezoek gebracht aan zijn Elswoutproject. Maar het vaststellen van het bestemmingsplan Lindenheuvel is absoluut een gepas seerd station." Dan de dreiging van het tracé Brouwerskolk/westelijk tuinbouwgebied. "Alleen de VVD ziet dat wel zitten, dus dat haalt het nooit. Maar het strandverkeer bij topdagen is natuurlijk wel een gigantisch probleem. Het zou mooi zijn als men veel meer met het openbaar vervoer ging maar men probeert het toch steeds weer met de auto. De beste oplossing op dit moment is het regionale dynamisch verkeersmanagement-systeem. Dat houdt in dat het verkeer dat vanaf de rijks- en provin ciale wegen richting Zandvoort gaat, tegengehouden of omgeleid wordt als alle parkeerterreinen aan de Kop van de Zeeweg vol zijn." 10 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 1, lente 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 10