Op een klein Stationnetje door Peter de Natris Bloemendaal was één van de eerste gemeenten met aanslui tingen op het spoorwegnet, hetgeen gunstig was voor het forensenverkeer. Aanvankelijk waren er enkele eenvoudige halteplaatsen, maar al na korte tijd bouwde men heuse sta tions. Dat deze gebouwen sterk op elkaar lijken, berust niet op toeval. Ze zijn alle ontworpen door D.A.N. Margadant, indertijd als architect in vaste dienst bij de spoorwegmaat schappij Station Vogelenzang, aan de lijn naar Den Haag, is vanaf 1881 tot na de Tweede Wereldoorlog in gebruik geweest. Na een recent voltooide restauratie zette Schouwspel hier haar vestiging met open haarden en woonartikelen voort. In de in ere herstelde uitbouw aan de noordzijde treft men 'De Wachtkamer'. Hier bieden Alexandra Lindeman en Julie Hannema niet alleen een mogelijkheid om te lunchen, maar men kan er ook leren zelf taarten te bakken. Station Overveen, aan de lijn Haarlem-Zandvoort, dateert uit 1883. Tot 1906 was hier ook een postkantoor ondergebracht. Sedert koninginnedag 1977 beheert de familie Klein hier 'Klein Centraal', een lunchroom tevens vertrekpunt voor vele wandelaars. Voorts treft men in de aanbouw een tandartsen praktijk aan. In station Bloemendaal, op de spoor lijn Haarlem-Beverwijk in 1901 geo pend, is DistriQ gehuisvest, een ver- deelcentrum voor reclamemateriaal en ander drukwerk. Het middendeel van dit voormalig station biedt onderdak aan een centrum voor jeugdhulpverlening. Station Bloemendaal 16 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 1, lente 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 16