Boswachter bij Staatsbosbeheer want het is toch uniek dat bewoners met elkaar zo betrokken zijn bij het behoud van 'hun' laanbeplanting en zelf het initiatief nemen tot een serieus onderzoekstraject. Begin van dit jaar is Tauw aangetrokken - een extern bureau met ervaring met soortgelijke vraagstukken. Wij wachten de uitkomsten van dit onderzoek met spanning af. Maar reeds nu stellen we vast dat niet alleen de onderlinge band tussen de bewoners van de Julianalaan beter is dan ooit, maar vooral dat goed luisteren en respect voor wederzijdse standpunten resulteert in verrassende ideeën. Het onmo gelijke blijkt soms toch mogelijk te zijn. Het vraagt alleen een andere Herinrichtingsvoorstel van de Vereniging Behoud Lindebomen Overveen benadering. FIETSPAD RIJWEG PARKEER STOI FIETSPAD Standplaats Elswout voelt als thuis. Het landgoed is zelfs boven verwachting. In het begin sprak Mid denduin me het meest aan. Maar landgoed Elswout is zo mooi, elke vierkante meter vertelt zijn eeu wenoude geschiedenis en dat blijft boeiend! Als boswachter houd ik me vooral bezig met voorlichting, recreatie en educatie. Het is een dynamisch beroep waarin je 's morgens nooit weet hoe de dag zal verlopen.Vanuit Elswout beheren we verschillende terreinen. Elswout met Duinvliet en Duinlust, Middenduin, het Noor- derbos bij Spaarnwoude, Zwaansbroek en Op de weilanden langs de Elswoutslaan (foto 2006) Venneperhout in de Haarlemmermeer, het Diemerbos, de Diemervijfhoek, Hooft, Warenar en Drost in het IJmeer, een stukje Westeinderplassen bij Aalsmeer. Ons team bestaat uit een districtshoofd, opzichter, boswach ter, veldmedewerker en poortwachters. Het districtshoofd werkt vooral op beleidsniveau, de opzichter zorgt dat de ter reinen onderhouden worden en de veldmedewerker onder steunt de boswachter of opzichter. De poortwachters ten slotte werken vanuit Paswerk en verzorgen alle voorkomen de werkzaamheden op het landgoed. Het doel is om in onze terreinen natuur, mensen en cultuurhistorie op een verant woorde manier samen te laten gaan. Door Marijke Dirkson "Voor mij is 'buiten' heel gewoon. Ik groeide op in een dorp met een boerenzoon als vader, in een familie met boerderijen. Ik zocht kievitseieren in de polder en nam die onder de pet mee naar huis. Toen mocht dat nog. De weids heid en grootsheid van de polder zal ik nooit vergeten. Geboren op een strandwal is het dynamische duinlandschap aan de ene kant en de open deur van de polder aan de ande re kant, dan ook helemaal mijn biotoop.En ik wilde altijd al boswachter worden. Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 1, lente 2006 25

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 25