de in 1944 op last van de Duitse autoriteiten gesloopte bloembollenschuur van het Overveense bedrijf M. Thoolen (thans gevestigd te Velserbroek). Onder het gebla derte rechts op de foto is vagelijk de in 1966 gesloopte bloembollenschuur te zien, te her kennen aan het ramenpatroon, die eigen dom is geweest van de Overveense kwe ker/exporteur firma Jean-Barth Bos. Ter illustratie volgt hierbij een recente (gemon teerde) foto van de huidige situatie, zoals boven is omschreven. De gelijkenis valt direct op. Henk Mandjes De fotolocatie gevonden! In het winternummer 20OS van Ons Bloemendaal is op de achterpagina een foto te zien van 2 meisjes bij de vijver aan de Oranje Nassaulaan. Aan de horizon zijn vagelijk hoge gebouwen zichtbaar. Wij zijn een kijkje gaan nemen op ongeveer dezelfde plek aan de vijver. Van toen is niets meer te zien. Vóór de spoorbaan is in 1939 een aantal wonin gen aan de Ernst Casimirlaan gebouwd, terwijl over het spoor rond 196S het appartementen complex Eigen Burcht aan de Veldzigtlaan en Schoonzichtlaan is verrezen dat het uitzicht geheel belemmert. Waarschijnlijk zal de foto van de 2 kinderen rond 1935 zijn gemaakt, de kijker een goed uitzicht op de achterzijde van een aantal herenhuizen aan de Zijlweg nummers 261 t/m 281. Het silhouet van deze huizen komt duidelijk overeen met die op de foto. Toch zijn er veranderingen. Uiterst links stond Bijdrage restauratie Elswoutspuit Zoals vele Bloemendalers weten, voert de Vereniging Vrijwillige Brandweer Bloemendaal (VVBB) het beheer over een unieke historische brandspuit. Sinds januari 2005 zijn de korpsen van Bloemendaal en Haarlem gefuseerd. De VVBB blijft bestaan! Alle leden zijn vrijwillig brandweerman of -vrouw geweest binnen een van de vier rayons. De VVBB heeft in 1972 van Staatsbosbeheer de op landgoed Elswout gestationeerde oude brandspuit in eeuwigdurende bruikleen gekregen. Het betreft een in 183 7 door Tilley Co Londen geproduceerde spuit. Uit onderzoek is gebleken dat deze brandspuit eerst bij de Wilsonfabriek in Haarlem heeft gestaan. Vermoedelijk is de spuit na het faillissement Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 1, lente 2006 27

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 27